Porady

Czy stosując czujniki ruchu ARGUS STANDARD oszczędzamy energię elektryczną?

17.06.2013

Na to pytanie odpowiedzi udzieli Rafał Janowski - Product Manager w firmie Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Rosnące ceny energii oraz ciągły wzrost jej zużycia sprawiają, że jest coraz większe zapotrzebowanie na produkty efektywne energetycznie. Doskonałym przykładem takich urządzeń z oferty Schneider Electric są czujniki ruchu Argus Standard. Wpływają one skutecznie na oszczędność energii i przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych. Automatyczne załączanie i wyłączanie światła generuje oszczędności energii nawet do 40%. Rozwiązanie sprawdzone szczególnie w pomieszczeniach wykorzystywanych rzadko (magazynki, garaże, pralnie), w których, w ramach oszczędności energii, zapobiegać należy długotrwałemu zapalaniu światła.

Czujniki ruchu Argus Standard zapewniają również komfort i bezpieczeństwo - zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Są idealnym
rozwiązaniem w miejscach przebywania dzieci. Automatycznie załączane światło na klatce schodowej czy w korytarzach pozwala czuć się spokojnie i komfortowo. Natomiast automatyczne oświetlenie alejek wokół domu wieczorem i nocą zapewnia swobodę poruszania i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Rodzaje czujników ruchu Argus Standard:

  • Argus Standard 360 wewnętrzny (kąt detekcji 360°, IP20)
  • Argus Standard 120 zewnętrzny (kąt detekcji 120°, IP55)
  • Argus Standard 360 zewnętrzny (kąt detekcji 360°, IP55)

Czujniki ruchu Argus Standard charakteryzują się ciekawym designem i łatwością montażu. Sprawdzają się znakomicie w domach, biurach i budynkach użyteczności publicznej.

Źródło: Schneider-Electric Polska Sp. z o.o.

Więcej

 

Firma powiązana:

Schneider Electric

Telefon 22 511 84 64, 801 171 500, 22 511 84 64
www.schneider-electric.com, www.designdladomu.pl
poland.helpdesk@schneider-electric.com

Schneider Electric