Porady

Jak czyścić i konserwować meble firmy "Szultka Furniture"?

04.07.2014

Każdy element mebla wykonany z naturalnego drewna jest unikalny oraz posiada oryginalną barwę i rzeźbę, które nie są uważane za niedoskonałość lub wadę. Niektóre meble nie są wykonane w całości z litego drewna, gdyż nie jest ono najlepszym materiałem na wykonanie niektórych elementów. Przykładem mogą być blaty stołów wykonane z płyty meblowej fornirowanej lub podłużnice boczne łóżek wykonane ze sklejki, która ma większą nośność niż lite drewno.

Kurz z mebli wycieraj wzdłuż linii naturalnego wzoru drewna. Użyj do tego starego T-Shirt, pieluszki dziecka lub innej miękkiej tkaniny. Kurz usuwaj codziennie lekko zwilżoną szmatką. Sucha szmatka może zostawić zadrapania i ślady na powierzchni. Do czyszczenia możesz też użyć łagodnego mydła z wodą. Jeżeli dojdzie do wylania płynu na powierzchnię mebli usuń go delikatnie miękką ściereczką lub bibułą. Nie używaj do czyszczenia mebli proszków oraz mleczek - produkty te zawierają substancje ścierające, które mogą zarysować ich powierzchnię.

Jak czyścić i konserwować meble firmy "Szultka Furniture"? Pomimo naszej staranności przy odpowiednim obchodzeniu się z meblami może się zdarzyć, że przez nieuwagę postawimy np. bardzo gorący przedmiot na blacie stołu w wyniku czego powstanie widoczna plama. Co wtedy zrobić? Należy wlać do miseczki trochę oleju jadalnego, dosypać popiół od papierosa, dobrze wymieszać a następnie wcierać delikatnie tą miksturę w plamę miękką ściereczką. Po takim zabiegu plama powinna zniknąć.

Źródło: Szultka Furniture

Więcej

Firma powiązana:

Szultka Furniture

Telefon 52 398 38 00, 0 512 155 819
www.ekskluzywnemeble.pl
szultka@szultka.com.pl

Szultka Furniture