Porady

Trendy we wnętrzach: drugie życie kamienia

22.04.2013

Tekstura kamienia niektórych zachwyca oryginalnością, innych onieśmiela elegancją. W kolekcji płytek ceramicznych Livingstone marki Tubądzin kamień został oswojony i zyskał świeżą odsłonę. Burzy schematy i nadal zachwyca.

Trendy są zmienne – taki jest ich charakter. Ale kamień nieustannie cieszy się popularnością. Dziś ceniony jest szczególnie, realizuje bowiem marzenie projektantów i użytkowników o designie inspirowanym naturą i tym, co trwałe.

Nowoczesne technologie pozwalają idealnie odwzorować unikalną teksturę kamienia. Gresowe płytki przypominające marmur czy trawertyn są niepowtarzalne, a technika wykonania sprawia, że są również trwałe i mają dobrą odporność na ścieranie. Gres to materiał, który pozwala kłaść płytki zarówno na ścianie jak i na podłodze.

Tendencja aranżowania wnętrz w stylistyce inspirowanej naturą ma różne źródła. Być może dla nas, zmęczonych codziennym pędem, to kwestia osiągnięcia spokoju i harmonii. Znużeni zgiełkiem miejskich ulic pragniemy wracać do mieszkań, które wyciszają i koją. W kolekcji Livingstone znalazły się pomysły aranżacyjne, które pokazują, jak stworzyć swój azyl. Posadzki, wyłożone wielkoformatowymi płytkami o rektyfikowanych krawędziach, dają wrażenie płynnej, równej przestrzeni. Spokojna tonacja płytek przypominająca szare marmury, charakteryzuje się prostotą i dobrym smakiem. Tekstura kamienia nadaje aranżacji łagodnego charakteru, który – by nie stracił na oryginalności – warto podkreślić ciemnymi dodatkami.

W kolekcji marki Tubądzin jedno wyróżnia kamień w sposób wyjątkowy – faktury. Połączenie gładkiego, polerowanego trawertynu z chropowatą powierzchnią płytek w tym samym kolorze podkreśla ich urok, a łazience nadaje oryginalności. Kremowa kolorystyka kojarzy się z egzotyką, słońcem, beztroską. Płytki interesująco zaprezentują się w łazience, a na podłodze w salonie pięknie odbiją słoneczne światło.

Trendy we wnętrzach: drugie życie kamienia. Ciekawym połączeniem aranżacyjnym będzie zestawienie płytek odwzorowujących kamień z tymi, które fakturą i kolorem przypominają drewno. Naturalna tekstura kamienia, uzupełniona wykończeniem z drewna, stworzy przestrzeń, która idealnie połączy ciepło z elegancją. Przełamie schematy i uwiedzie domowników.

Źródło: Tubądzin

Więcej

Firma powiązana:

Tubądzin Managment Group

Telefon 42 710 37 00
www.tubadzin.pl
tubadzin@tubadzin.pl

Tubądzin Managment Group