Porady

Industrialne wnętrze – beton, drewno czy ceramika?

15.04.2013

Tęsknimy za niebanalnymi wnętrzami o surowej, bezkompromisowej stylistyce. Podziwiamy jasne i proste wnętrza skandynawskie oraz industrialne, pofabryczne przestrzenie. Coraz częściej ten rodzaj inspiracji przekracza progi mieszkań i wykorzystuje naturalne możliwości aranżacyjne. W kolekcji płytek Concrete&deco marki Tubądzin spotkały się najświeższe tendencje w designie.

Wysokie sufity, obszerne puste ściany ozdobione wysmakowaną grafiką lub zdjęciami, duże okna, widoczna faktura cegieł. Te elementy, ubrane w odpowiednie dodatki i meble, wykończone w spójny i funkcjonalny sposób, zachwycają użytkowników od kilku lat. Posłuchaliśmy architektów i przestaliśmy się bać naturalnych faktur, prostych pomysłów i kolorów, które przełamują standardy. Dowodem stylistycznej odwagi jest kolekcja płytek gresowych marki Tubądzin, która daje duże możliwości aranżacyjne. W kolekcji Concrete&deco wykorzystano naturalne atuty industrialnych i kamienicznych wnętrz (światło, przestrzeń, nonszalancję w wykończeniu). Powstał koncept, w którym znajdziemy płytki przypominające kolorem i fakturą betonową przecierkę, naturalne drewniane deski i kamień. Surowe płaszczyzny łagodzą ceramiczne dekory i ciepłe odcienie zastosowanych kolorów.

Industrialne wnętrze – beton, drewno czy ceramika? Wielkoformatowe płytki w ciepłej szarości mają fakturę przypominającą beton, choć nie są aż tak chropowate. Aranżując nimi podłogę, uzyskamy efekt płynnej przestrzeni, ponieważ ich rektyfikowane krawędzie dają możliwość ułożenia z minimalną fugą. To jedyny rodzaj płytek, który tworzy tak równą i spójną powierzchnię. Surowość i styl industrialny można osiągnąć, uzupełniając aranżację o płytki z fakturą szalunku (odbity na betonie delikatny wzór desek). Ci, którzy wolą estetyczne wentyle bezpieczeństwa, mogą ocieplić wnętrze dekorem z delikatnym motywem lilii.

Urok naturalnego drewna na podłodze jest jeszcze bardziej widoczny w przestrzeniach loftów czy też w tych wnętrzach, które nie są zdominowane przez meble. Płytki gresowe, przypominające deski podłogowe lekko pociągnięte jasną bejcą, dobrze będą komponować się na przykład z widocznymi na ścianie cegłami. Te można także oswoić, malując je na biało i pozostawiając ich wyraźne kształty. Płytki o charakterystycznej, drewnianej fakturze ciekawie urozmaicą także te ściany, które dobrze oświetla słońce. Aranżując duże wnętrza, warto przede wszystkim postawić na przestrzeń – to ona daje ten niepowtarzalny nastrój. Lepiej zatem nie przytłaczać pomieszczeń zbyt dużą ilością mebli. Postawmy na swobodę i dajmy gościom okazję do podziwiania.

Źródło: Ceramika Tubądzin

Więcej

Firma powiązana:

Tubądzin Managment Group

Telefon 42 710 37 00
www.tubadzin.pl
tubadzin@tubadzin.pl

Tubądzin Managment Group