Porady

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?

05.04.2013

Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach.

Ich powierzchnia powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia - 1m2 szyby jest w stanie oświetlić 8 -12 m2 poddasza. Przy wyborze materiału z jakiego jest wykonane okno dachowe należy ustalić miejsce na poddaszu, które zamierzamy doświetlić.

Ważne jest, czy jest to pokój dzienny lub sypialnia, czy może też łazienka lub kuchnia. Okna z drewna wymagają tym częstszej, okresowej konserwacji, im wyższa wilgotność występuje w pomieszczeniu. Biorąc to pod uwagę, do łazienki, kuchni, czy też pralni, warto zastosować okna z PVC.

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego? W pomieszczeniach pozostałych, w których występuje dużo niższa wilgotność powietrza, możemy zamontować zarówno okna z drewna, jak i okna z PVC w kolorze białym lub w okleinie drewnopodobnej, które idealnie komponują się z elementami pomieszczenia, takimi jak: boazeria, krokwie lub parkiet.

Źródło: Roto

Więcej

Firma powiązana:

Roto Okna Dachowe

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
biuro.pl@roto-frank.com

Roto Okna Dachowe