Porady

MyLogic - Wideodomofon zupełnie inny

04.10.2013

MyLogic to wideomonitor przeznaczony do pracy w cyfrowym systemie wideodomofonowym DUO stworzonym przez firmę Farfisa.

Najważniejsze cechy systemu DUO to prostota (instalacja 2-żyłowa bez konieczności zachowania polaryzacji) oraz zaawansowana technologia pozwalająca na budowę systemów począwszy od zestawów przeznaczonych do montażu w domach jednorodzinnych do układów wielowejściowych o maksymalnej liczbie 200 odbiorników (monitory lub unifony), gdzie standardem jest łączność wewnętrzna oraz wiele funkcji dodatkowych.

Monitory myLogic wzbogaciły system DUO, zachowując jego podstawowe cechy, prostotę oraz wysokie zaawansowanie technologiczne. MyLogic to monitor wyposażony w 4,3-calowy dotykowy ekran z intuicyjnym menu w języku polskim pozwalającym na zarządzanie i kontrolę wielu funkcji w domu z jednego miejsca.

Dotykowy ekran wyposażony jest w pasek narzędzi ze wskaźnikami:

  • aktualnej daty godziny i temperatury w pomieszczeniu
  • trybu stanu i regulacji temperatury
  • stanu funkcji automatyki domowej
  • automatycznego trybu wykonywania zdjęć (pamięć obrazów)
  • obecności karty pamięci w slocie monitora
  • wyłączenia dźwięków

MyLogic - Wideodomofon zupełnie inny. Po naciśnięciu przycisku w kasecie zewnętrznej na ekranie monitora pojawia się obraz osoby dzwoniącej, monitor automatycznie wykonuje zdjęcie. Po odebraniu połączenia w trakcie rozmowy można otworzyć elektrozaczep, wykonać dodatkowe zdjęcie, otworzyć bramę wjazdową lub uruchomić inną, wcześniej zdefiniowaną funkcję wykorzystując ikony z lewej lub prawej strony ekranu, zaprogramowane zgodnie z potrzebami użytkownika.

Monitor pozwala na połączenia głosowe oraz wysłanie wiadomości SMS do innych monitorów zainstalowanych w systemie. W pamięci urządzenia zapisanych jest lista połączeń i lista 10 ostatnich wysłanych i odebranych wiadomości SMS. W pamięci urządzenia można zapisywać notatki lub notatki z przypomnieniem (w określonym dniu i określonej godzinie, z powiadomieniem dźwiękowym i graficznym). Notatki można umieścić na pulpicie lub wygaszaczu ekranu zostawiając w ten sposób wiadomości dla innych użytkowników.

Pozwala na wgranie dowolnych zdjęć z komputera i wyświetlanie galerii w postaci cyfrowej ramki do zdjęć, dodatkowo służy do zapisywania danych oraz wgrywania nowych wersji oprogramowania. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury możliwe jest sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją zarówno w trybie ręcznym jak i automatycznym. Zarządzanie aktuatorami polega na programowaniu działania różnych urządzeń w domu wg potrzeb użytkownika (załączenie, wyłączenie urządzeń) zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem cyklu dobowego dla którego można przypisać dwa tryby tygodniowe (np. dni pracujące w trybie A, weekendy w trybie B).

Zarządzanie zdarzeniami polega na wysterowaniu jednego lub kilku urządzeń w reakcji na zadziałanie innego urządzenia, np. wilgotnościomierz zainstalowany w ogrodzie w zależności od zmierzonej wartości wilgotności może zamykać lub otwierać obwód wejścia aktuatora. W reakcji następuje zamknięcie lub otwarcie obwodów wyjściowych aktuatorów które podłączone do urządzeń wykonawczych uruchamiają np. podlewanie, zamykanie żaluzji, zapalanie światła itp.

Menu tej funkcji służy do intuicyjnego ustawienia parametrów takich jak np.: data, godzina, głośność dzwonków, głośność rozmowy, wyciszenie, ustawienie parametrów obrazu, wybór trybu wygaszacza ekranu i wielu innych.

Źródło: Alpol A. E. Schober s.j.

Więcej

Firma powiązana:

Alpol A. E. Schober s.j.

Telefon 61 835 87 00
www.alpol.com.pl
sklep@alpol.com.pl

Alpol A. E. Schober s.j.