Porady

Czy na rynku są dostępne standardowe okna połaciowe?

04.04.2013

W odróżnieniu do stolarki fasadowej okna dachowe oferowane są w standardowych rozmiarach, dostosowanych do najczęściej występujących rozstawów krokwi.

Okna nie mocuje się pianami rozprężnymi ani w otworach, jak to jest przy oknach fasadowych, więc nie ma konieczności wykonywania dokładnych pomiarów i dostosowywania wielkości okna ściśle do wymiarów przygotowanego otworu.

Wyjątkiem są sytuacje, gdy chcemy wymienić nietypowe, stare okno dachowe, a istniejąca zabudowa wnętrza wymusza zastosowanie okna o identycznych wymiarach, niedostępnych na rynku.

W takiej sytuacji istnieje możliwość wykonania okna „na wymiar”, należy się jednak liczyć z koniecznością dopłaty do ceny standardowego okna o zbliżonych wymiarach zewnętrznych.

Czy na rynku są dostępne standardowe okna połaciowe? Roto ma w swojej ofercie okna „renowacyjne”, z możliwością wykonania na dowolny wymagany rozmiar. W komplecie z oknem są specjalne listwy maskujące, umożliwiające wymianę okna bez konieczności przebudowy istniejących wnęk okiennych.

Źródło: Roto

Więcej

Firma powiązana:

Roto Okna Dachowe

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
biuro.pl@roto-frank.com

Roto Okna Dachowe