Porady

Automatyczne rolety – standard domu XXI wieku

29.03.2013

Zbliża się wiosna, wzmożony czas budów i remontów. Pierwszy etap budowy to doskonały czas, na podjęcie decyzji odnośnie wyboru i montażu rolet zewnętrznych.

Ważne jest by zająć się tym jak najwcześniej, bowiem tylko na etapie planowania architektury budynku możliwe jest estetyczne wkomponowanie skrzynki we wnęce okiennej. Nie zawsze jednak taka możliwość istnieje i montażu dokonuje się na już istniejącym budynku, co niestety wiąże się z kuciem ścian, w celu rozprowadzenia kabli, ponownym szpachlowaniem i malowaniem. To wszystko oprócz czasu, pociąga za sobą kolejne nakłady finansowe. Decydując się na roletę oprócz wzornictwa możemy wybrać między systemem sterowania manualnym, a automatycznym.

Ze względów komfortowych jak i użytkowych szczególnie polecane są modele zautomatyzowane. Za pomocą jednego przyciśnięcia pilotem sterujemy mechanizmem otwierania i zamykania roletą pojedynczą, czy też grupą rolet w obrębie piętra, a nawet całego domu. Dodatkowo wbudowany zegar pozwala na okresowe zarządzanie funkcją zasłaniania i odsłaniania rolet o stałych porach w dowolnym, preferowanym okresie czasu. Produkty sygnowane marką YOODA to napędy i sterowania, pozwalające zautomatyzować i kontrolować osłony przeciwsłoneczne i bramy rolowane garażowe, stawiając przede wszystkim na komfort płynący ze stosowania zautomatyzowanych rozwiązań.

Jednym z kluczowych produktów marki Yooda stosowanym zarówno do rolet wewnętrznych, zewnętrznych, wszelkich screenów i ekranów projekcyjnych jest napęd EVY. Sterowany zdalnie, przez system radiowy, dzięki kilku dodatkowym funkcjom jest szczególnie przyjazny jego użytkownikom. Pierwszą z nich, jest możliwość ustawienia tzw. pozycji ulubionej. Jest to funkcja pozwalająca na automatyczne ustawienie optymalnej wysokości, będącej kompromisem miedzy przysłonięciem a odsłonięciem rolety, zapewniając jednocześnie odpowiedni poziom wentylacji pomieszczenia. Kolejna - funkcja detekcji, pozwala skutecznie ominąć przeszkody jakie napotka na swojej drodze roleta, zapobiegając uszkodzeniu samej rolety. Istnieje możliwość manualnej i automatycznej obsługi napędu.

Automatyczne rolety – standard domu XXI wieku. Dzięki napędom kompaktowym 25LE i 25TE możliwe jest zarządzanie automatyką zasłaniania i otwierania osłon okiennych w całym pomieszczeniu za pomocą jednego pilota. Model 25 LE pozwala na zautomatyzowanie pracy wszelkich żaluzji i rolet wewnętrznych, nawet tych o najmniejszej średnicy. Rozmiar oraz brak okablowania sprawia, że napęd świetnie ukrywa się wewnątrz tych urządzeń, pozwalając na sprawną i estetyczną pracę. Ogromną zaletą napędu jest brak konieczności stałego podłączenia do zasilania.

Bateria pozwala na pracę nawet do dwóch, trzech miesięcy, po upływie których należy ją ponownie doładować.
Model 25 TE dzięki bardzo małej średnicy (25mm), znajduje zastosowanie do wszelkiego typu rolet materiałowych, screenów czy ekranów projekcyjnych do 3 kg. Napęd posiada precyzyjne wyłączniki krańcowe, programowane za pomocą pilota. Wbudowany odbiornik radiowy jest kompatybilny ze wszystkimi pilotami marki YOODA. Jednorazowo umożliwia zaprogramowanie do 20 nadajników.

Większymi możliwościami dysponuje już napęd 35R. Pozwala on na sterowanie roletami wewnętrznymi, zewnętrznymi i ekranami projekcyjnymi o znacznie większej masie do 29 kg. Wbudowany odbiornik radiowy powoli na zdalne sterowanie, bez konieczności ruszania się z miejsca i odrywania się od codziennych czynności. Komfort obsługi powinien być już standardem w każdym domu. Marka Yooda oferuje konkretne rozwiązania, których zastosowanie szybko i skutecznie podnosi komfort życia. Dzięki niej urzeczywistniły się marzenia o inteligentnym domu, który pozwala jego domownikom żyć jak najwygodniej.

Źródło: Sukces

Więcej