Porady

Czy korek jest przyjazny alergikom?

22.03.2013

Korek w domu to doskonały sposób na poprawę samopoczucia osoby cierpiącej na alergię. Najczęściej występuje on w postaci paneli lub płytek podłogowych, ale znajdziemy go także na ścianach bądź wybranych fragmentach ścian salonów i sypialni.

Człowiek zmagający się z alergią przy aranżacji swego domu w pierwszej kolejności będzie zwracał uwagę na użytkowe aspekty materiałów, które mają się znaleźć w poszczególnych wnętrzach. Korek ze swoimi właściwościami antystatycznymi – nie przyciągania ani też nie pochłaniania kurzu jest „przyjacielem” zarówno alergików jak i astmatyków. Zalet podłóg i ścian wykonanych z korka jest jednak znacznie więcej. Ten naturalny materiał kojąco działa na zmysły, wpływając tym samym korzystnie na samopoczucie domowników. Podłogi i ściany korkowe są wyjątkowo przyjemne w dotyku gdyż korek zatrzymuje ciepło.

To również świetny materiał izolacyjny, który obniża poziom hałasu wewnątrz mieszkania oraz redukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz. Posiada znakomite właściwości biomechaniczne, dzięki czemu wywiera pozytywny wpływ na postawę ciała. Przenosi bardzo duże obciążenia, dlatego też nawet pod wpływem znacznego nacisku nie zobaczymy na powierzchni podłóg śladów wgłębień. Dodatkowo jest także niesłychanie prosty w pielęgnacji – podłogi wystarczy odkurzać oraz czasami, podobnie jak ściany, przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.

Czy korek jest przyjazny alergikom? Wszystkie wymienione cechy korka wywierają dobroczynny wpływ na kondycję psychofizyczną osób cierpiących na alergie. Ale funkcjonalne właściwości tego naturalnego materiału komponują się również idealnie z jego niepowtarzalnymi walorami estetycznymi. W bogatej kolekcji podłóg korkowych marki Wicanders znajdziemy rozmaite faktury i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. Będą to podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego.
Kolekcje Wicanders to także bogaty wybór korkowych okładzin ściennych odpowiadających najnowszym światowym trendom designerskim. Wzory, dla których inspiracją jest natura, przypominają kamienne okładziny i bambusowe maty. Znajdziemy tu też płytki z naturalnym fornirem, barwionym tłem oraz barwione w całości.

Bezpieczne dla alergików, korzystnie działające na nasze zdrowie i samopoczucie podłogi i ściany korkowe, obdarzone pięknem naturalnego designu są równocześnie doskonałym sposobem na aranżację eleganckiego i oryginalnego wnętrza.

Źródło: Dom korkowy

Więcej

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.