Porady

Podłoga w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach

22.02.2013

Zwolenników jasnych barw we wnętrzach oraz mebli, sprzętów i wszelkich dekoracji wykonanych z materiałów naturalnych takich jak drewno, wiklina czy korek na pewno zainteresują wybrane wzory z bogatej kolekcji litych podłóg drewnianych marki Ipowood. Takie podłogi będą wyglądać pięknie zarówno w pełnej prostoty sypialni, minimalistycznej kuchni czy wreszcie w przestronnym salonie z wielkim rozsuwanym oknem o lekkich drewnianych ramach, przez które dociera duża dawka dziennego światła.

Podłoga z drewna teakowego charakteryzująca się dużą różnorodnością barw, od żółci aż po ciemny brąz, często z pojedynczymi czarnymi smugami to elegancka propozycja dla „naturalnego” salonu, w którym oprócz najbardziej użytecznych drewnianych mebli, takich jak nieduży okrągły stolik, szafka z otwartymi półkami na książki i  płyty czy wygodna sofa pokryta białą tkaniną obiciową umieścimy także niewielki dywanik-matę, ładną ceramikę i wazony z kwiatami.

W „drewnianej” kuchni, podobnie jak w salonie, podłoga Teak stanowić będzie najlepsze tło dla znajdujących się tu jadalnianych krzeseł i pełnego naturalnej prostoty stołu o kształcie prostokąta, a także nowoczesnego zlewozmywaka czy pieca. Teak to drewno wyjątkowo stabilne, trwałe, niewrażliwe na wodę, dlatego świetnie nadaje się także do tak wymagających miejsc jak kuchnie czy łazienki.

A w sypialni? Można dla odmiany i urozmaicenia aranżacji położyć piękną podłogę z drewna bambusowego, która należy do jednych z najtwardszych podłóg drewnianych - jej twardość jest ok. 30% większa od najtrwalszych gatunków drewna takich jak dąb czy klon.

Podłoga z bambusa urzeka swą niepowtarzalną strukturą oraz bursztynową barwą, uzyskaną przez obróbkę termiczną. Proste drewniane łóżko z gustowną pościelą w kolorze ecru, dwie urocze niewielkie szafki z nocnymi lampkami, wiklinowa skrzynia na ubrania, czy też pojemna ubraniowa szafa ukryta w rogu sypialni utworzą przytulne wnętrze zachęcające do odpoczynku i zapewniające spokojny sen.

Podłogi Ipowood to niepowtarzalna kolekcja litych parkietów drewnianych, całkowicie wykończonych, a zatem gotowych do użytku bezpośrednio po instalacji. Zostały w całości wykonane ze szlachetnych gatunków drzew egzotycznych, europejskich i północno- amerykańskich.

Podłoga w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach, bogata paleta kolorów pozwoli na odpowiedni wybór podłogi pasującej do aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Decydując się na odcienie jasne, stworzymy wnętrza przytulne, pełne naturalnego ciepła, nowoczesne i przestronne, w których podłoga będzie nie tylko niezbędnym elementem użytkowym, ale także jedną z najbardziej widocznych i cenionych domowych dekoracji.

Źródło: Dom Korkowy

Więcej

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.