Porady

TECEdrainline – obowiązkowe trendy łazienkowe 2013

21.02.2013

Nowoczesne, designerskie dodatki potrafią na nowo zdefiniować każde wnętrze. Inspirując się aktualnymi trendami wnętrzarskimi, warto powiew współczesnego luksusu, wprowadzić również do łazienki.

Bogata oferta TECEdrainline umożliwia wybranie odpowiedniego odwodnienia liniowego, które uwzględniając indywidualny charakter pomieszczeń, pozwoli przełamać utarte konwencje i urzeczywistnić najbardziej aktualne i modne aranżacje. Planując zmianę dotychczasowego wystroju łazienki warto otworzyć się na nowe, udoskonalane na co dzień przez kreatywnych projektantów, możliwości aranżacji przestrzeni. Dostępne w różnej wielkości, kształcie oraz wersji rusztów – z osłoną ze stali szlachetnej, szkła lub do kamienia naturalnego odwodnienia liniowe TECEdrainline z pewnością dodadzą przestrzeni pod prysznicem osobliwego uroku i nutki niewymuszonej elegancji.

Rynny proste i kątowe TECEdrainline - ponadczasowy minimalizm i elastyczna forma

Proste rynny prysznicowe TECE od lat cieszą się dużym uznaniem projektantów i architektów wnętrz. Klasyczny kształt, 11 niebanalnych wzorów, minimalistyczna forma oraz długości rynny - od 700 do 1500 mm - stwarzają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wykonane w całości ze stali szlachetnej proste rynny prysznicowe TECEdrainline dostępne są w wersji matowej lub błyszczącej a niecka do wypełniania, w zależności od upodobań i przyjętej koncepcji dekoracyjnej, umożliwia wypełnienie ich zarówno płytami okładzinowymi, kamieniem naturalnym lub szklaną osłoną. Ciekawą alternatywą dla łazienek o niewielkim metrażu jest bogaty asortyment rynien kątowych TECEdrainline. Osoby poszukujące takich rozwiązań mogą wybrać spośród siedmiu wariantów wzorniczych, wykonanych ze stali polerowanej, matowo szczotkowanej lub plate. Rynna narożnikowa dostępna jest również w czterech uniwersalnych rozmiarach osiągających od 900 do maksymalne 1500 mm długości ramienia kąta. To, jaki styl zdecydujemy się podkreślić w naszej łazience, zależy wyłącznie od naszych preferencji i odwagi do stosowania innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań dekoracyjnych. Z pewnością w ofercie firmy TECE każdy znajdzie swojego faworyta.

TECEdrainline – harmonia wykuta w stali

Do aranżacji łazienki, w których dominują płytki ceramiczne, projektanci najczęściej wybierają ruszty odpływowe ze stali szlachetnej. W zależności od upodobań i całości koncepcji wystroju można zastosować wariant błyszczący, matowy lub szczotkowany, lub też wybrać rynny przeznaczone do płytek ceramicznych.  Surowy, minimalistyczny a przede wszystkim ponadczasowy design sprawia, że TECEdrainline ze stali szlachetnej jest więc idealnym rozwiązaniem dla salonów kąpielowych zarówno o dużym, jak i małym metrażu, w którym akcentować chcemy klasyczne elementy aranżacji. Dostępne aż w siedmiu wariantach dekoracyjnych osłony rynien prostych i kątowych umożliwiają dobór wzoru, który najlepiej komponować będzie się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Model „basic” to ciekawa propozycja dla zwolenników geometrycznych aranżacji. Podłużne otwory o różnej długości umieszczone są na całej powierzchni rusztu tworząc ciekawy regularny wzór. Bardziej delikatną wersją dekoracyjną stanowi ruszt „lines”, na którym wąskie otwory o różnej długości na kształt labiryntowych korytarzy zdobią cała powierzchnię. Nowatorski charakter rusztu „drops” z pewnością przypadnie do gustu osobom szukającym oryginalnych akcentów dekoracyjnych. Zgodnie z nazwą modelu jego faktura pokryta jest okrągłymi otworami do złudzenia przypominającymi krople wody, osadzające się na gładkiej stalowej powierzchni.  Ciekawą stylistyką wyróżnia się również model „royal”, który wzdłuż obu krawędzi zdobi precyzyjny, królewski ornament. Ruszt ”quadratum” tworzy z kolei siateczka małych kwadratowych otworów i pionowych linii umieszczonych w jego centralnej części. Amatorzy naturalnych motywów z pewnością zachwycą się rusztem „organic”, którego faktura stworzona z lekko wygiętych poziomych linii, przywodzi na myśl tafle wody lub korę drzewa. Model ”steel” akcentuje natomiast klasyczną formę i umiłowanie do minimalistycznego stylu. Uniwersalne długości wszystkich siedmiu rusztów prostych – od 700 do 1500 mm - oraz rusztów kątowych – od 900 do 1500 mm - dają dużą swobodę aranżacyjną i zachęcają do urzeczywistniania ciekawych projektów. 

TECEdrainline ruszty proste ze szkła – nowatorska odsłona dobrego stylu

Zwolennicy bardziej nowoczesnych, choć jednocześnie w zamyśle bardzo eleganckich rozwiązań z pewnością docenią model rynny prysznicowej z elementem piaskowanego, barwionego szkła w kolorze białym, zielonym lub czarnym.  Ekskluzywny szklany TECEdrainline dyskretnie zintegruje się z architekturą łazienki, a wysokiej, jakości materiał podkreśli jego klasyczną formę i wysublimowany design. Co istotne, szklane ruszty o szerokości 73 mm dostępne są aż w sześciu długościach - od 700 do 1500 mm i pozostają odporne na obciążenie do 300 kg. Tworząc idealnie gładką powierzchnię z podłogą TECEdrainline ze szkła stwarza możliwość zabudowy zarówno płytkami ceramicznymi, jak i kamieniem naturalnym.  Atutem tego rozwiązania jest nie tylko niebanalna koncepcja aranżacyjna, ale przede wszystkim jakoś wykonania i funkcjonalność poszczególnych elementów systemu. Odpowiednie nachylenie w obrysie natrysku w kierunku odpływu skutecznie zapobiega rozlewaniu się wody po całej podłodze. Dzięki temu nasza łazienka cały czas prezentuje się estetycznie.

TECEdrainline do kamienia naturalnego - naturalne aranżacje

Do łazienek, w których chcemy zaakcentować naturalny styl i ponadczasowe materiały, takie jak kamień, warto wybrać odwodnienie liniowe do kamienia naturalnego. Dzięki płaskim rusztom odpływowym niezależnie od grubości kamiennych płyt odwodnienie TECEdrainline z kamiennym profilem stworzy idealnie gładką powierzchnię. Tak perfekcyjne wkomponowanie rynny w podłogę łazienki zapewni atrakcyjna paleta wzorów, pozwalająca na dobranie odpowiedniego modelu zarówno pod względem barwy, jak i struktury materiału. Co istotne, rynna odpływowa marki TECE, pozostając niemal całkowicie niewidoczną, sprawia, że woda spływa równomiernie przez wąską szczelinę. Model rynny do kamienia naturalnego montowany jest na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Brak plastikowych wsporników pomiędzy rusztem a rynną sprawia, że widoczne pozostają jedynie dwie równoległe szczeliny odpływowe. Takie rozwiązanie nie tylko podkreśli konsekwencję aranżacyjną wystroju, ale również umożliwi wkomponowanie rynny odpływowej w układ posadzki łazienkowej. Pomieszczenie stanie się dzięki temu bardziej ekskluzywne i wysublimowane.

TECEdrainline - estetyka w zgodzie z funkcjonalnością i higieną

Rynna odpływowa do kamienia naturalnego firmy TECE stanowi nie tylko istotny element aranżacyjny wystroju łazienki, ale i praktyczne rozwiązanie instalacyjne, które chroni posadzkę i zapewnia bezawaryjną eksploatację.  Co istotne, wykonany ze stali szlachetnej ruszt dzięki odpowiedniemu nachyleniu skutecznie uniemożliwia rozlewanie się wody po całej podłodze. Niekwestionowanym atutem odwodnień liniowych TECEdrainline jest także ich prosty i szybki montaż. Kompletny system odpływowy składa się z się z rynny odpływowej z czterocentymetrowym kołnierzem izolacyjnym oraz, w zależności od typu rynny, stalowego rusztu, szklanej osłony lub podstawy do kamienia naturalnego.  Nie bez znaczenia jest fakt, że duża wydajność odbioru wody, jaką zapewniają produkty marki TECE, pozwala na montaż przyborów prysznicowych przy wypływie wody nawet do 1,2 l/s. Obok estetyki i komfortu, ważnym atutem zastosowania TECEdrainline jest łatwość utrzymania w czystości samej rynny, a jednorodna powierzchnia podłogi pozwala na bezproblemowe jej czyszczenie. Taki komfort zapewnia korpus rynny wykonany ze stali szlachetnej, bez ostrych krawędzi czy śrub montażowych, które mogłyby utrudniać konserwację.  Dodatkowo możemy również zabezpieczyć syfon przed zanieczyszczeniami zakładając w rynnie specjalne sitko.

Architekci potwierdzają, iż kreując przestrzeń wokół siebie warto sięgnąć po funkcjonalne i estetyczne materiały. Prezentowane przez firmę TECE rozwiązania, choć pozostają modne, nie są jednosezonowym trendem wnętrzarskim. Jakoś wykonania, precyzja szczegółów oraz ponadczasowa stylistyka sprawią, że wybranym przez nas funkcjonalnym i atrakcyjnym wizualnie odwodnieniem TECEdrainline będziemy z pewnością cieszyć się przez długi czas.

Źródło: Tece

Więcej