Porady

Pod skosem - czyli jak zagospodarować kłopotliwą przestrzeń

09.10.2009

Skosy pod schodami lub na poddaszu pozostają często niewykorzystane, tymczasem można je zagospodarować na wiele różnych, ciekawych sposobów. Miejsce pod skosami może posłużyć np. za schowki, w których pomieści się zarówno odzież, jak i wiele innych drobiazgów. Przede wszystkim jednak powinniśmy zastanowić się jak odpowiednio zagospodarować takie powierzchnie.

Inspirujące poddasze - miejsce użytkowe
Poddasze nie musi być wyłącznie miejscem, gdzie suszymy ubrania czy składujemy wszystkie niepotrzebne rzeczy. Możemy wykorzystać je np. na pokój dla dziecka, miejsce do rekreacji, wypoczynku czy pracy. Skosy tworzą wrażenie przytulności oraz pięknie eksponują okna. Jednak zagospodarowanie przestrzeni pod nimi stanowi nie lada wyzwanie. Pod ukośną ścianą zazwyczaj stawiamy łóżko, obiecując sobie, że szybko przyzwyczaimy się do pamiętania o ostrożnym wstawaniu, lub komodę, z której trudno nam później korzystać.

Ustawienie w tym miejscu zabudowy z drzwiami przesuwnymi, pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod skosami, które nie jest możliwe przy zastosowaniu tradycyjnych mebli.

Zagospodarowanie skosu szafą lub umieszczenie schowka we wnęce pod oknem to bardzo proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się ono w pomieszczeniach, takich jak pokój dziecięcy czy garderoba. Meble robione na wymiar firmy Komandor, pozwalają na dopasowanie szafy do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego charakteru. Ciepła kolorystyka drzwi będzie znakomicie współgrała z dziecięcymi mebelkami, zaś mebel wykonany z aluminium i szkła podkreśli elegancję pokoju rodziców.

Coś więcej niż schody - zagospodarowanie wnęki pod schodami
Współcześni projektanci traktują schody jako ozdobę domu, wykorzystując je do nadania wnętrzu niebanalnego charakteru. Nie można oczywiście pominąć kwestii zagospodarowania przestrzeni pod schodami. Zazwyczaj lądują tam mopy, kosze na bieliznę, narty lub inne chwilowo niepotrzebne rzeczy, co sprawia, że po jakimś czasie miejsce to zamienia się w nieestetyczną graciarnię.

Prostym rozwiązaniem jest zabudowanie powierzchni pod schodami szafą z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor, która pozwala na uporządkowanie przestrzeni. Przedłużenie linii schodów jednolitą płaszczyzną szafy wprowadzi wizualny ład i harmonię. W ten sposób przestrzeń, którą postrzegamy jako kłopotliwą, może stać się kluczowym miejscem w systemie przechowywania rzeczy.

Firma powiązana:

Komandor

Telefon 0 801 300 400
www.komandor.pl
komandor@komandor.pl

Komandor