Porady

Kominki narożnikowe Optiflame

05.09.2014

Oprócz niechlubnej roli kąta karnego, niełatwo znaleźć więcej zastosowań dla narożnika, czyli rogu pokoju. Wyposażając wnętrze w meble narożnikowe można temu zaradzić i w sposób praktyczny zużytkować niezagospodarowaną powierzchnię. Kominki narożne Optiflame: Verona, Toronto, Milano oraz Cavalese wpisują się w każde, nawet niewielkie pomieszczenie, nie zakłócając przy tym wystroju i stanowiąc pomysł na gustowne i maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Verona, Toronto, Milano oraz Cavalese to kominki elektryczne z oferty Optiflame. Urządzenia można bez przeszkód zamontować nie tylko w domu, ale również w niewielkim mieszkaniu, bądź biurze. Wszystkie należą do rodziny kominków narożnych, co oznacza, że sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie oszczędność miejsca jest sprawą kluczową. 

Oprócz narożnikowej obudowy, użytkownikom przypadnie do gustu prosty montaż i nieskomplikowana obsługa. Kominki elektryczne nie wymagają podłączenia do komina, specjalnego systemu wentylacji, ani odprowadzania spalin. Nie wydzielają dymu oraz nie brudzą pomieszczeń. Czyszczenie oraz składowanie opału jest w przypadku ich użytkowania zbędne.

Co więcej, niezwykle realistyczny efekt płonących polan Optiflame, w które zostały wyposażone, sprawia, że atmosfera, której są zasługą równa się z tą tworzoną przez kominki tradycyjne. Każdy spośród modeli narożnikowych Verona, Toronto, Milano oraz Cavalese charakteryzuje się unikatowymi: designem oraz innymi wymiarami, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni kominek nie tylko do swojego gustu, ale i głębokości narożnika.

Styl klasyczny cieszy oczy kunsztownymi zdobieniami, majestatycznym wzornictwem, a także ponadczasową kolorystyką. Oprócz dekoratorów wnętrz, jest chętnie wykorzystywany przez projektantów przedmiotów użytkowych. Specjalnie z myślą o wielbicielach klasycznych rozwiązań aranżacyjnych powstały kominki elektryczne o nazwach przywołujących na myśl modne miasta – Verona, Toronto, Milano. Verona i Milano to typowe kominki narożnikowe, Toronto jest to z kolei kominek z możliwością ustawienia płasko przy ścianie, lub w narożniku przy wykorzystaniu dodatkowych elementów dołączanych do obudowy.

Pilot w wyposażeniu, dbałość o detal, ponadczasowa kolorystyka, precyzja wykonania, naturalne surowce to cechy, które przypisać można wszystkim trzem modelom. Stylizowane obudowy fornirowane naturalnym drewnem w kolorze orzecha różnią się jedynie wykończeniem. Milano udekorowane zostało łukowatym reliefem, Toronto z kolei geometrycznym. Najbardziej ozdobną obudową poszczycić się może model Verona.

Panel wewnętrzny imitujący jasny marmur efektownie kontrastuje z ciemnym drewnem i rozjaśnia front kominka. Wszystkie modele wyposażone zostały w czarny wkład kominkowy w rozmiarze 20’’ z termowentylatorem o mocy grzewczej 1, 6kW. Regulacja temperatury następuje za pomocą termostatu, • a przyciski sterowania ukryto dyskretnie za ruchomą osłoną. Oszczędność miejsca, którą zapewniają kominki narożnikowe Optiflame idą w parze z oszczędnością energii.  Niski pobór energii 120 W przez efekt płonących polan działa niezależnie od trybu grzania, a efekt świetlny kosztuje 8 groszy przy godzinnym użytkowaniu kominka.

Kominek narożnikowy wtapia się w aranżację przestrzeni, nie zajmując wiele miejsca. Jednak oprócz wkomponowania się w wystój wymiarami, powinien również harmonizować pod względem estetycznym z resztą wyposażenia. Do wnętrz wymagających ciekawych rozwiązań kolorystycznych dedykowany jest model Cavalese w dwóch odcieniach Dąb i Wenge. Nadmiar ciemnych barw pomniejsza optycznie wnętrze, dlatego w pokojach o niewielkim metrażu sprawdzi się kominek narożnikowy Cavalese Dąb.

Wyraźnie zaznaczona struktura, z charakterystycznym i naturalnym  dla dębu przejściem kolorystycznym i sękami wprowadzi w połączeniu z płonącymi polanami bardzo przytulny klimat. Dla miłośników modnego w ostatnim czasie koloru wenge dedykowany jest z kolei Cavalese Wenge. Wenge to drewno egzotyczne, charakteryzujące się jednolitą czarno-brązową barwą. Model ten będzie się prezentował ciekawie na zasadzie kontrastu na tle jasnej ściany. Kominek Cavalese wpiszemy z powodzeniem zarówno w pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Na uwagę zasługują również parametry techniczne kominka Cavalese. Model wyposażony został w czarny wkład Viotta z efektem płonących polan Optiflame. Wbudowany termowentylator o mocy grzewczej 2, 0 kW łagodnie rozprowadza ciepło po pomieszczeniu, a komfortową regulację mocy grzewczej gwarantuje dwupoziomowy przełącznik, dyskretnie ukryty za osłoną. Do tej pory niezagospodarowane miejsca w pokoju, takie jak narożniki, mogą zostać w sposób praktyczny i gustowny wykorzystane. Kominki narożnikowe Optiflame – Toronto, Milano, Verona i Cavalese będą stanowić efektywne, jak i efektowne źródło ciepła.

Kominki elektryczne narożnikowe Optiflame:

Kominek elektryczny Verona Narożnikowa
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1016 x 1041 x 635 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech
Cena brutto: 1790, 00 zł

Kominek elektryczny Toronto w ustawieniu narożnikowym
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 919 x933 x 787mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech
Cena brutto: 1950,00

Kominek elektryczny Milano Narożnikowe
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 930 x 932 x662 mm
Moc grzewcza: 1, 6 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 120 W
Kolor: orzech
Cena brutto: 1850,00

Kominek elektryczny Cavalese
Typ: kominek + obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość):  660 x 865 x 510 mm
Moc grzewcza:  2, 0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 130 W
Kolor: Wenge, Dąb
Cena brutto: 1230

Źródło: Glen Dimplex

Więcej

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex