Porady

Idea szklenia statycznego na sucho – STV

05.12.2012

STV – suche szklenie statyczne to innowacyjna technologia klejenia szyb wykorzystywana w procesie produkcji okien. Tajemnica STV kryje się w specjalnie opracowanej taśmie, która w procesie ekstruzji trwale przymocowywana jest do przylgi skrzydła.

Jednoczesne zastosowanie STV oraz wzmocnienia stalowego w skrzydle umożliwia budowę okien o naprawdę dużych rozmiarach, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe i poprawia właściwości użytkowe okien. Ponadto w kontekście STV przy użyciu wzmocnień izolowanych termicznie mogą być budowane wyjątkowo ciepłe i stabilne okna o normalnych rozmiarach. STV może być również stosowane w oknach giętych poprawiając tym samych ich stabilność.

Stosowanie STV przy jednoczesnym zrezygnowaniu ze wzmocnienia stalowego w skrzydle istotnie wpływa na współczynnik Uf. Zważywszy na to, że normalnej wielkości okna można budować bez stali w skrzydle prowadzi to do obniżenia współczynnika Uf średnio o 0,2 W/m2K dla danej kombinacji profili. Ponadto duża powierzchnia klejenia szyby do przylgi skrzydła polepsza ochronę przed włamywaczami. Wywarzenie szyby jest dodatkowo utrudnione.

Idea szklenia statycznego na sucho – STV, zalety:

  • Lepszy współczynnik Uf – podwyższona izolacja cieplna. Stosując STV w białych elementach o normalnej wielkości (okna o wym. 1,50 x 1,50 m i drzwi balkonowe o wym. 1,10 x 2,30 m) można zupełnie zrezygnować ze wzmocnienia stalowego w skrzydle. Prowadzi to do istotnego obniżenia współczynnika Uf średnio o 0,2 W/m2K dla danej kombinacji profili.
  • Możliwość konstrukcji jeszcze większych okien – lepsza statyka. Jednoczesne zastosowanie STV oraz wzmocnienia stalowego w skrzydle umożliwia budowę okien o naprawdę dużych rozmiarach, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe. STV może być również stosowane w oknach giętych poprawiając tym samych ich stabilność.
  • Bezpieczeństwo - ochrona antywłamaniowa – lepsza ochrona antywłamaniowa. Duża powierzchnia klejenia szyby do przylgi skrzydła polepsza ochronę przed włamywaczami. Wywarzenie szyby jest dodatkowo utrudnione.
  • Jakość potwierdzona badaniami – wszystkie komponenty STVR zostały przebadane pod kątem wytycznych RAL dotyczących konstrukcji klejonych.

Źródło: Stollar Systemy Okienne

Więcej

 

Firma powiązana:

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE

Telefon 87 562 69 69
www.stollar.pl
stollar@stollar.pl

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE