Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elewacje

Jak dobrać podkład do rodzaju podłogi?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Bazą każdego wnętrza jest solidna podłoga. Jeśli planujesz remont, a pojęcie podkładu podłogowego jest ci zupełnie obce, nie wiesz w jakim celu się go stosuje oraz jak dopasować go do warunków panujących w twoim domu - w naszym artykule znajdziesz potrzebne informacje.

Pierwszy krok na drodze do nowej podłogi to decyzja, na jaki materiał chcemy postawić. Częste wybory to panele, podłoga drewniana lub coraz modniejsza podłoga winylowa. Każde z tych rozwiązań wykonane jest w innej technologii, z innych surowców, ma inne walory użytkowe i nieco inne wymogi montażowe. Niezależnie od wyboru, punkt wyjścia w każdym przypadku to odpowiednie przygotowanie podłoża. Analogicznie jak w przypadku ściany - przed położeniem farby, tapety czy paneli dekoracyjnych, powierzchnia wymaga przygotowania do prac remontowych. Podobnie jest w przypadku podłoża. W tym wypadku kluczowym momentem przygotowawczym jest zastosowanie podkładu. To dodatkowa warstwa kładziona na powierzchnię betonu, czy płytek ceramicznych, która ochroni nas przed wilgocią, będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i pękaniem podłogi, pomoże utrzymać pożądaną temperaturę we wnętrzu i je dodatkowo wyciszy. Podłoga wraz z podkładem to domowe "must have" - w towarzystwie tej dwójki będzie profesjonalnie, ciepło i cicho. Pojawia się tylko pytanie, jak się zabrać za dobranie tego duetu, który podkład spośród wielu dostępnych na rynku wybrać i ile to kosztuje?

Piotr Szczęśniak, ekspert VOX

Rozsądną decyzją ułatwiającą przejście przez proces wymiany podłogi jest wybór firmy, która proponuje w tym zakresie kompleksowe rozwiązania. Szeroki asortyment podłóg i dedykowanych do nich podkładów oferuje marka VOX. Linia Max-Pod to cztery wysokiej jakości podkłady podłogowe dla każdego rodzaju podłóg. Jest to nowa, wyselekcjonowana propozycja od VOX, która powstała, aby pomóc osobom realizującym remont w osiągnięciu pożądanego efektu. Jednym z jej autorów jest Piotr Szczęśniak, ekspert VOX z wieloletnim doświadczeniem w pracy z materiałami do wykończenia podłóg.

- "Wiele razy widziałem zakłopotanie klientów, stojących przed wyborem odpowiedniego podkładu podłogowego. Postawiłem nam w zespole VOX za cel, by te decyzje ułatwić, precyzyjnie trafiając w najczęstsze domowe potrzeby. Cztery warianty jakie proponujemy pod nazwą Max-Pod to efekt naszych długich obserwacji i doskonalenia produktu. Każdy podkład ma swoje silne strony. Aby je maksymalnie wykorzystać, proponuję określić zadanie, jakie podkład ma do spełnienia w naszym domu. Ten nadrzędny cel, plus rodzaj wybranej do położenia podłogi, dadzą nam szybkie rozwiązanie podkładowej zagadki" - mówi Piotr Szczęśniak.

A zatem popatrzmy na potrzeby i korzyści zgodnie z radą eksperta.

CEL: utrzymać ciepło

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu dzieci mogą bawić się na ciepłej podłodze, a dorośli chodzić po domu boso niezależnie od pory roku. Dlatego montaż tego rozwiązania jest coraz powszechniejszą praktyką w domach i mieszkaniach. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, warto zastosować dedykowany właśnie do ogrzewania podłogowego podkład.

Podkład Max-Pod Alu Extreme

- "Spośród czterech nowych podkładów, najwyższą skuteczność przewodzenia ciepła zapewni Max-Pod Alu Extreme. To podkład dla najbardziej wymagających. Wybierając go, poza gwarancją wysokiej efektywności ogrzewania podłogowego, zyskujemy także izolację akustyczną. Max-Pod Alu Extreme to elastyczny podkład z opatentowaną technologią RWS Barrier zapewniającą optymalne tłumienie odgłosów kroków. Jest przeznaczony do pomieszczeń narażonych na intensywne użytkowanie. Szczególnie polecam stosowanie go do podłóg winylowych" - wyjaśnia Piotr Szczęśniak, ekspert VOX.

CEL: dobre wyciszenie

Chcesz mieć ciszę i spokój w domu z drewnianą podłogą? W realizacji tego pragnienia pomoże wybór podkładu Max-Pod SD Professional, który doskonale pochłania dźwięki dobiegające z pomieszczenia.

Podkład Max-Pod SD Professional

- "Max-Pod SD Professional to podkład polecany do paneli i podłóg drewnianych trójwarstwowych. Jest naprawdę prosty w montażu, po rozwinięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię. Z pewnością każdy doceni jego właściwości izolacyjne" - komentuje Piotr Szczęśniak.

Należy przy tym pamiętać, że w przypadku podłóg drewnianych litych, nie trzeba stosować podkładu podłogowego.

CEL: stop wilgoci i poślizgom

Specjalistyczne podkłady Max-Pod chronią także panele podłogowe przed wilgocią pochodzącą od posadzki.

Podkład Max-Pod Antislip Max

- "Wśród czterech proponowanych przez VOX podkładów znajdują się także Max-Pod Antislip Max oraz Max-Pod Alu Professional. To nowoczesne podkłady o wysokiej gęstości. Produkt ten jest polecany do podłóg winylowych, ponieważ warstwa antypoślizgowa chroni delikatne zamki podłóg winylowych przed uszkodzeniem. Do podłóg drewnianych trójwarstwowych i paneli lepiej zastosować Max-Pod Alu Professional ze zintegrowaną barierą paroizolacyjną. Ten podkład zapewnia szybki i prosty montaż dzięki metalizowanej barierze paroizolacyjnej z zakładką i taśmą klejącą" - precyzuje ekspert VOX.

Podkład Max-Pod Alu Professional

Podkład podłogowy to niepozorny a naprawdę ważny element wykończenia wnętrza. Jeśli chcemy się nią cieszyć przez długi czas - zapewnijmy jej odpowiednią bazę. Jej dobór jest teraz szybki i prosty, a korzyści istotne. Nowe podkłady podłogowe z serii Max-Pod już wkrótce będą dostępne w salonach VOX i na vox.pl.

źródło i zdjęcia: VOX

Pozostałe porady
Urządź pokój dziecka z produktami Soudal
Urządź pokój dziecka z produktami Soudal
Rok szkolny zbliża się dużymi krokami, czas aby się upewnić, czy pokój dziecka to miejsce...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny