Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Jak urządzić taras?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Lubisz spędzać dużo czasu w ogrodzie lub odpoczywać na świeżym powietrzu? Taras to miejsce, w którym możesz odetchnąć i oderwać się od obowiązków. Codziennie warto spędzić kilka chwil w spokojnym, pięknym otoczeniu, aby wyciszyć się i nabrać dystansu do rzeczywistości.

Jeśli przez cały tydzień ciężko pracujesz i marzysz o odpoczynku w domku pod miastem - powinieneś zapewnić sobie odrobinę relaksu. Jak to zrobić? Aranżacja tarasu pozwoli nam stworzyć własną strefę komfortu. Jeśli masz dom z tarasem lub domek letniskowy na wsi i zastanawiasz się, jak urządzić ogród, pamiętaj, że warto stworzyć tam miejsce, z którego możesz podziwiać kwitnące kwiaty i rośliny. Aranżacja tarasu przed domem wymaga odpowiedniej ilości miejsca i mebli, a także spokoju. Jeśli masz dom z tarasem w pobliżu ruchliwej ulicy - zastanów się, czy nie lepsza będzie aranżacja tarasu za domem, który odgrodzi ogród od hałasu płynącego z ulicy.

Lokalizacja tarasu

Jeśli taras leży po południowej stronie, to będziesz cieszyć się słońcem przez większą część dnia. Można przypuszczać, że masz również pięknie nasłoneczniony salon, jeśli przylega on do tarasu. Okazuje się jednak, że każda strona świata ma swoje blaski i cienie. Aby zapewnić trochę chłodu w mieszkaniu i na tarasie, warto zainstalować elektryczne markizy. Wygodne markizy tarasowe nie tylko dają cień w upalne dni, ale także tworzą intymny klimat na tarasie. Innym skutecznym rozwiązaniem w gorące popołudnie będą automatyczne rolety zewnętrzne, które ochłodzą nieco słoneczne wnętrze.

Aranżacja tarasu i ogrodu - pełna automatyzacja

Rozkładane markizy można szybko i bez trudu rozłożyć, gdyż są zautomatyzowane i działają na pilota. Dzięki użyciu napędu typu ED w markizie możesz sterować nią ręcznie lub automatycznie przez aplikację. Czujnik pogodowy sprawi, że markiza rozłoży się samoczynnie w bardzo słoneczny dzień, a złoży podczas silnego wiatru czy deszczu.

Markizy sterowane na pilota to ogromne udogodnienie dla osób korzystających z tarasu. Dzięki automatycznym rozwiązaniom mamy pewność, że markizy nie ulegną zniszczeniu pod wpływem gwałtownych zmian atmosferycznych. Rolety działają podobnie, a pilot może zostać zaprogramowany na czas i wówczas rolety można automatycznie podnieść o dowolnej porze, rozświetlając wnętrze domu, albo zasłonić o określonej godzinie.

Taras w domu jednorodzinnym

Wieczorem warto uruchomić automatyczne podlewanie trawy i roślin w ogrodzie. Wystarczy, że ustawimy zraszacze na odpowiednią godzinę po zmierzchu, a rośliny zostaną obficie podlane, a rano odżyją soczystą zielenią.

Inteligentne systemy domowe

Automatyczne systemy Yooda Smart Home czy Yooda Smart Control umożliwią nie tylko składanie i rozkładanie rolet i markiz oraz podlewanie ogrodu. Zapewnią także wygodne otwieranie bramy wjazdowej i garażu za pomocą pilota oraz pozwolą zapalić światło w mieszkaniu, zanim wejdziemy do środka.

Zarówno elektryczne markizy tarasowe na pilota, jak również rolety zewnętrzne, a także możliwość wcześniejszego otwierania bramy czy wjazdu do garażu, ustawianie podlewania ogrodu o określonej porze czy inne automatycznie włączane czynności, stanowią duże udogodnienie dla każdego mieszkańca domu, jak również pokazują, jak wiele działań można zautomatyzować, aby żyć łatwiej i wygodniej. Każdy inteligentny dom powinien zostać wyposażony w tego typu urządzenia wspierane przez niezawodny system sterowania, gdyż pozwala to domownikom odpocząć, zapewnią lepszą kontrolę i bezpieczeństwo.

Dobrze przemyślana aranżacja domu i tarasu wykorzystująca nowe rozwiązania pozwala stworzyć wspaniałą, funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Automatyka do bram, markiz i rolet oraz niezawodne mechanizmy i akcesoria ułatwiają codzienne życie.

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec innowacji w zakresie funkcjonalności "przydomowych", a przed współczesnym projektantem stoi jeszcze wiele zadań, aby każdy z nas mógł cieszyć się inteligentnym, nowoczesnym domem stworzonym na miarę naszych potrzeb i oczekiwań.

źródło i zdjęcia: Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.

Pozostałe porady
Polbruk: Taras wet-cast - jak układać płyty tarasowe?
Polbruk: Taras wet-cast - jak układać płyty tarasowe?
Płyty z linii TOP firmy Polbruk zapewniają zarówno estetyczne, jak i wysoce funkcjonalne...
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny