Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Szklane drzwi wejściowe - czy są bezpieczne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Czy tylko masywne drzwi wejściowe bez przeszkleń zapewniają bezpieczeństwo? Na szczęście nie! Dzięki nowoczesnym technologiom, w produkcji drzwi wykorzystuje się także inne materiały. Jednym z nich jest szkło oferujące wiele możliwości aranżacyjnych.

Drzwi z przeszkleniami - mimo wizualnej lekkości - będą równie solidnym zabezpieczeniem, co ich odpowiedniki wykonane z tradycyjnych tworzyw.

Solidność szkła

Szkło kojarzy się z kruchym materiałem, który przepuszcza światło i powiększa optycznie wnętrza. Jego pozorna delikatność sprawia, że wiele osób wyklucza używanie go w drzwiach wejściowych.

Tymczasem z powodzeniem może służyć jako baza do wykonania solidnych drzwi wejściowych, gdyż dzięki nowoczesnej technologii produkcji jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Modele z bezpiecznym pakietem szybowym, stanowiące solidne zabezpieczenie, można znaleźć w ofercie OknoPlus. Specjalnie utwardzona powierzchnia szkła chroni przed jego rozbiciem i sprawia, że drzwi są równie trudne do sforsowania, co wyroby z aluminium, stali czy innych tradycyjnych materiałów.

Ochrona za każdej strony

Mechanizmy zabezpieczające drzwi przed ich niepożądanym otwarciem również decydują o walorach użytkowych.

Modele z przeszkleniami firmy OknoPlus są wyposażone w zasuwnicę z wielopunktowym ryglowaniem na dole i górze skrzydła, która daje dodatkową ochronę przed włamaniem. W standardzie posiadają podwójną blokadę antywyważeniową.

Dodatkowo można wyposażyć drzwi w samozamykacz oraz atestowaną wkładkę patentową.

Warto dodać, że drzwi z przeszkleniami mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zapobiegają stratom ciepła i są skuteczną ochroną przed zimnem, poprawiają także bilans energetyczny domu. Współczynnik Uw dla drzwi z pakietem trzyszybowym jest mniejszy niż 1,0 W/m²K.

Piękno szklanych drzwi

Szklane drzwi wejściowe dają szerokie możliwości aranżacyjne. Różnorodny przekrój kolorów, modeli, wzorów, aplikacji i dodatków pozwolą dopasować wygląd skrzydeł do projektu domu.

Można wybrać szyby o satynowym wykończeniu, refleksyjne, barwione w masie lub poddane procesowi piaskowania z pozostawieniem elementów przezroczystych. Te ostatnie wyróżniają się dekoracyjnymi wzorami - od delikatnych, po bardzo wyraziste.

Dodają więc drzwiom oryginalności i lekkości, nie zmniejszając przy tym ich walorów funkcjonalnych, w tym poziomu bezpieczeństwa.

Drzwi wejściowe OknoPlus

Prywatność, czy design?

Nie trzeba już wybierać. PRIVA-LITE to aktywne szkło, zmieniające swoją przezierność pod wpływem prądu elektrycznego, wystarczy nacisnąć przycisk.

W laminowanym szkle znajduje się folia zawierająca ciekłe kryształy (LC), które pod wpływem pola elektrycznego ulegają uporządkowaniu, sprawiając, że szkło staje się przezroczyste. Po odcięciu dopływu prądu szyba znów będzie matowa.

PRIVA-LITE charakteryzuje się przy tym stałą i bardzo wysoką przepuszczalnością światła.

Bogaty wybór klamek oraz pochwytów, wraz z niebanalnym designem drzwi, pozwolą wyróżnić dom, a przy tym zapewnią maksimum bezpieczeństwa.

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Pozostałe porady
Jakie wymagania musi spełniać kotłownia?
Jakie wymagania musi spełniać kotłownia?
Podłoga w kotłowni powinna być wykonana z materiałów niepalnych lub pokryta blachą stalową...
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny