Porady

Jak wyregulować okna przed zimą? - radzi Stolbud Włoszczowa

12.11.2012

Trwałość okien i komfort ich użytkowania zależy nie tylko od właściwego montażu ale również od odpowiedniej pielęgnacji i dbałości o okna. Jeśli mamy problem z otwieraniem i zamykaniem okien warto wyregulować okucia i sprawdzić ich stan techniczny- zwłaszcza przed zimą. Podpowiemy jak to zrobić w prosty sposób we własnym zakresie.

Pierwszą regulację okien powinniśmy przeprowadzić w niedługim czasie od ich zamontowania, gdyż w pierwszym roku użytkowania okna mają tendencję do opadania, zaczynają trudniej się domykać i otwierać, a klamka nie obraca się lekko. Aby poprawić komfort użytkownaia okna, wystarczy wykonać drobną regulację okuć. Do wykonania regulacji posłużą nam klucze imbusowe: 2,5 mm oraz 4 mm.

 

Częstotliwość regulacji okuć zależy od warunków, w jakich pracuje okno. Okna duże, często uchylane, otwierane, wystawione na działanie słońca i silnego wiatru będą wymagały regulacji częściej niż małe, rzadko otwierane okienka od północy. Można założyć, że ponowna regulacja jest potrzebna wtedy, kiedy okna przestają działać lekko.

Jak wyregulować okna przed zimą? –  radzi Stolbud Włoszczowa, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o regulacji okuć okiennych http://www.youtube.com/watch?v=DSA5_637sSc

Źródło: Stolbud Włoszczowa

Więcej

Firma powiązana:

Stolbud Włoszczowa

Telefon 41 388 23 50
www.stolbud.pl
wloszczowa@stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa