Porady

Jak urządzić loft?

Lofty to mieszkania urządzone w starych pomieszczeniach przemysłowych jak fabryki czy magazyny. Jednak coraz częściej deweloperzy starają się budować od podstaw pomieszczenia na wzór loftów. Budynki te nazywa się soft loft. Charakteryzują się one dużymi otwartymi przestrzeniami, surowym wnętrzem, w którym występuje dużo przeszkleń. Coraz częściej nowe mieszkania w blokach lub kamienicach aranżowane są właśnie w loftowym stylu.

Beton architektoniczny w salonieWykończenie tych nowoczesnych wnętrz, obejmuje wyposażenie w stylu określanym jako "przemysłowy". W loftach stosuje się do wykończenia materiały naturalne, takie jak kamień czy beton architektoniczny. Beton architektoniczny to w dalszym ciągu modny trend w urządzaniu mieszkań. Urządzając lofty czy mieszkania starajmy się wybierać produkty najwyższej jakości. Do wykończenia ścian najlepszy będzie beton architektoniczny od Luxum.

Jego technologia wytwarzania pozwala na stworzenie płyt w 100% naturalnych, bez zawartości sztucznych włókien. Płyty z betonu architektonicznego są w pełni bezpieczne dla zdrowia, także dla dzieci i osób z alergią. Płyty betonowa mogą mieć różne rozmiary a ich struktura może być gładka, porowata, lub mocnoporowata. Można wybrać płyty betonowe o strukturze intensywnie porowatej podobnej do włoskiego trawertynu bądź gładkiej. Aby wzmocnić efekt, na ścianach stosuje się też nakładki ozdobne ze stali nierdzewnej. Przytwierdza się je na płyty za pomocą kleju, bądź jeżeli płyta była montowana na śruby nakłada się je bezpośrednio na awers śrub.

Lampa Luminato

Ciekawy efekt w urządzaniu dużych przestrzeni takich jak lofty dadzą też wielkogabarytowe lampy półkule Luminato. Lampy od Luminato mogą mieć różne rozmiar. Są dostępne w wielu rodzajach wykończenia (mat i połysk). Średnice lamp to zazwyczaj 50, 70, 90 i 120cm. Wybór kolorów jest ogromny, można wybrać go z bogatej palety barw RAL.

źródło i zdjęcia: HOMSA Sp. z o.o. Spółka komandytowa

Jak urządzić loft?

Firma powiązana:

HOMSA Sp. z o.o. Spółka komandytowa

Telefon 12 346 49 11
www.luxum.pl
biuro@luxum.pl

HOMSA Sp. z o.o. Spółka komandytowa
Zobacz produkty: