Porady

Indywidualnie dobrane grzewcze rozwiązania systemowe marki Buderus

08.11.2012

Każdy budynek ma inne potrzeby grzewcze, dlatego najefektywniejsze są kompleksowe rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb użytkowników.

Marka Buderus należy do Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, największego producenta systemów grzewczych w Europie. Posiada sieć dystrybucyjną na całym świecie, a w Polsce reprezentowana jest przez Dział Termotechniki firmy Robert Bosch Sp. z o.o.. Buderus zapewnia swoim klientom kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1 850 kW (1,85 MW).
 
Buderus oferuje nie tylko całą gamę produktów takich jak: kotły (konwencjonalne i kondensacyjne), podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, pompy ciepła (typu glikol/woda i powietrze/woda), systemy solarne (bazujące na kolektorach płaskich i próżniowych), grzejniki wodne itd., ale także kompleksowe rozwiązania grzewcze.

Oferta marki Buderus łączy wysokiej jakości elementy i zapewnia ich wydajną współpracę w ramach rozwiązań systemowych. Odpowiednio dobrane części systemu grzewczego pozwalają uzyskać jego najwyższą sprawność. Efektywną współpracę poszczególnych składających się na dane rozwiązanie elementów zapewnia inteligentny system regulacji. Logamatic EMS jest systemem zarządzania energią zorientowanym na wydajną i oszczędną pracę systemu, a także jego łatwą i wygodną obsługę. Z kolei Logamatic 4000 to zaawansowany system modułowy, który przeznaczony jest do bardziej rozbudowanych rozwiązań grzewczych. 

Nieodłącznym elementem każdego systemu grzewczego są zasobniki ciepłej wody użytkowej, które pozwalają na coś więcej niż tylko produkcja
i dystrybucja ciepła. Dzięki nim możliwe jest także jego magazynowanie. Systemy grzewcze marki Buderus mogą być zasilane gazem, olejem, paliwami stałymi, a tkaże energią z odnawialnych źródeł. Są energooszczędne, więc ich użytkownicy zauważą różnicę w wysokości płaconych rachunków.

Systemowe rozwiązania marki Buderus
mogą być w każdej chwili rozbudowane o kolejne elementy. Możliwa jest także ich integracja z rozwiązaniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii.

Źródło: Bosch

Więcej