Porady

Zasłona prysznicowa - zbędna czy niezbędna?

Zasłona prysznicowa to element, który znajduje się w większości łazienek wyposażonych w prysznic. Czy jest ona jednak niezbędna? Jakie alternatywy dla zasłony prysznicowej można wybrać?

Zasłona prysznicowa - dekoracja i ochrona

Zasłona prysznicowa jest elementem, który stosuje się w większości otwartych pryszniców. Jej zaletą jest łatwość montażu - wystarczy zastosować drążek, aby móc zamocować zasłonę. Zasłona prysznicowa pełni przede wszystkim funkcję ochronną - zabezpiecza łazienkę przed przypadkowym zalaniem i zachlapaniem.

Zasłona prysznicowa z dmuchawcem

Oprócz tego jest to element pełniący funkcję dekoracyjną. W ofercie marki Sealskin z portfolio firmy CORAM znaleźć można szeroki wybór zasłon prysznicowych, począwszy od prostych, monochromatycznych rozwiązań, poprzez modne rozwiązania utrzymane w skandynawskim stylu, kończąc na bardzo kolorowych i dekoracyjnych modelach. Dostępne są dwie linie zasłon Sealskin - tekstylne oraz wykonane z PCV. W zasłonach tej marki wykorzystano duże kółka, dzięki czemu odsuwanie i zasuwanie zasłony nie sprawi problemów nawet dziecku!

Zasłona prysznicowa z czarne kropki

Dzięki dociążeniu na dole, zasłony są bardzo komfortowe w użytkowaniu, nie przesuwają się podczas kąpieli i chronią łazienkę.

Prysznic bez zasłony

Czy można wybrać prysznic bez zasłony? Jeśli pomiędzy prysznicem a pozostałą częścią łazienki nie znajdzie się żadna chroniąca przed zachlapaniem bariera, to bardzo łatwo o zalanie pomieszczenia. Całkowity brak zasłony i kabiny możliwy jest tylko wtedy, kiedy dysponujemy bardzo dużym pokojem kąpielowym, w którym zalanie sąsiedztwa prysznica nie będzie stanowiło problemu, a woda samoistnie spłynie do odpływu.

Nowoczesna kabina Soho

Większość osób jednak nie może pozwolić sobie na luksus posiadania ogromnej łazienki. Jeśli chcesz zrezygnować z tradycyjnych zasłon, postaw na nowoczesne kabiny. Seria Soho marki Sealskin to kabiny i parawany pod prysznic inspirowane industrialnym stylem. Stworzone z połączenia metali oraz szkła, stanowią ciekawe urozmaicenie wnętrza. Przezroczyste ściany kabiny z serii Soho optycznie powiększają łazienkę i sprawiają, że wygląda ona na bardziej przestronną.

źródło i zdjęcia: Coram

Zasłona prysznicowa - zbędna czy niezbędna?

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram
Zobacz produkty: