Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - tygodniowy termostat z czujką podłogową i WiFi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

MWD5 to analogowy, przewodowy termostat elektroniczny z oferty firmy Prandelli. Jest zasilany napięciem 230V i gdy  po analizie uzna, że trzeba włączyć ogrzewanie, wówczas podaje napięcie na siłowniki, centralkę lub pompę i uruchamia te urządzenia.

Termostat ten wyposażony został w funkcję adaptacyjną, co powoduje wyprzedzenie lub opóźnienie działania, tak aby o ustawionej porze panowała oczekiwana temperatura. Jeżeli tą funkcję wyłączymy, to o ustawionej porze układ zacznie grzać, a efekt ze względu na bezwładność podłogówki będzie widoczny dopiero po jakimś czasie.

Kolejnym ważnym atrybutem termostatu MWD5 jest kontrola typu PI (czasowo-proporcjonalna), czyli dążenie  do utrzymywania jak najbardziej stałej temperatury w ustawionym okresie, bez różnic (sięgających nawet 1-2°C) jakie mają miejsce przy termostatach bimetalicznych.

MWD5 jest termostatem tygodniowym co oznacza, że możemy zaprogramować zmiany temperatur w każdy dzień tygodnia - indywidualnie lub grupowo z podziałem na dni robocze i wolne. Dodatkowo mamy dostępne tryby, które na określony okres wybrany przez użytkownika wyłączają tryb automatyczny tygodniowy i wprowadzają tryb specjalny np.: party, urlop, antyzamarzaniowy, ekonomiczny, komfort, szybkiego grzania.

Jednym z ważniejszych udogodnień, które mają wszystkie tygodniowe termostaty Prandelli, a nieliczne konkurencji, jest dołączona do kompletu zewnętrzna czujka podłogowa, która czuwa nad temperaturą podłogi. W menu urządzenia możemy wybrać, czy ma ona kontrolować temperaturę powietrza, podłogi czy też jednego i drugiego.

Dotykowy ekran MWD5 jest wystarczająco duży, aby sprawnie dokonać zmiany  ustawień. Jednak znacznie wygodniej i sprawniej zrobimy to w darmowej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Aplikacja umożliwiająca sterowanie ogrzewaniem podłogowymSterowanie przez internet

Termostat kontaktuje się bezpośrednio przez wifi z naszym routerem i dalej przez chmurę z aplikacją na smartfonie. Zdalne sterowanie z każdego miejsca na świecie to nie tylko potrzeba osób często wyjeżdżających z domu, ale wszystkich którzy cenią sobie komfort i wygodę.

Nawet najprostsze rozwiązanie z jednym termostatem podpiętym bezpośrednio do pompy ogrzewania lub poprzez przekaźnik czy centralkę Prandelli M301 do kotła, umożliwia nam sterowanie przez internet ogrzewaniem całego mieszkania.

źródło i zdjęcia: Prandelli Polska

Pozostałe porady
Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?
Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?
Czy połączenie korzystnego wpływu na zdrowie, niskich kosztów i ekologii w ogrzewnictwie jest...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny