Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Kiedy warto rozważyć zakup ogrzewaczy szybkonagrzewających?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

W biurze, jak i w domu zastosowanie znajdują ogrzewacze szybkonagrzewające. To dzięki nim ciepło wdmuchiwane przez wentylator bardzo szybko rozchodzi się w pomieszczeniu. Ale to nie jedyna ich zaleta. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach?

Są pomieszczenia, które użytkujemy tylko przez określony czas. Dobrym przykładem jest tu biuro, w którym pojawiamy się najczęściej przed 8.00, a zamykamy je po 16.00. A zatem przez całe popołudnie i noc lokal stoi pusty. Nie ma więc potrzeby w tym czasie go ogrzewać. Kiedy jednak przebywają w nim pracownicy, należy zapewnić im maksymalny komfort cieplny. Pomóc w tym może ogrzewacz szybkonagrzewający. Będzie też idealny do łazienki, jeśli zajdzie potrzeba jej dogrzania. A jakie jego zalety można wskazać? Na pierwszy rzut oka urządzenie wygląda niepozornie. Jest bardzo elegancko wykonane, nie szpeci pomieszczenia i nie zajmuje wiele miejsca. W bardzo krótkim czasie można osiągnąć żądaną temperaturę.

Ogrzewacz Stiebel EltronOgrzewacze szybkonagrzewające mogą być używane jako urządzenia przejściowe lub docelowe. Marka STIEBEL ELTRON zadbała, by były też wygodne w użytkowaniu i niezawodne. Model CK Premium daje możliwość sterowania elektrycznego. Został wyposażony w regulator tygodniowy z czytelnym wyświetlaczem LCD, który posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego. Urządzenie umożliwia nastaw temperatury pokojowej w zakresie +5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C.

W pomieszczeniach biurowych oraz w domach prywatnych dobrze sprawdzi się również ogrzewacz szybkonagrzewający CK Trend LCD. Jest utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Posiada oddzielnie programowalne tryby pracy: komfortowej i obniżenie nocne oraz funkcję wykrywania otwartego okna. Z kolei w nietypowych pomieszczeniach - na werandach, zadaszonych tarasach lub w ogrodzie zimowym - ciepło zapewni promiennik kwarcowy na podczerwień IW 20. Urządzenie ogrzewa szybko i bez wyczuwalnego ruchu powietrza. Wykonane jest bardzo estetycznie i solidnie.

Nie zawsze możliwe jest instalowanie w pomieszczeniach stałych źródeł ciepła. W wielu przypadkach jest to po prostu nieekonomiczne. Idealnym rozwiązaniem wówczas są ogrzewacze szybkonagrzewające, które w krótkim czasie po włączeniu zapewniają przyjemne ciepło. Są przy tym przyjazne środowisku, bo nie generują dymu, oraz ekonomiczne. STIEBEL ELTRON dokłada wszelkich starań, by urządzenia tego typu były funkcjonalne i estetycznie wykonane.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron Polska

Pozostałe porady
Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?
Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?
Czy połączenie korzystnego wpływu na zdrowie, niskich kosztów i ekologii w ogrzewnictwie jest...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny