Porady

Aranżacja łazienki na poddaszu

Poddasze jest dość "niewdzięcznym" elementem domu lub mieszkania. Trudno je zaaranżować w odpowiedni sposób, często skosy komplikują możliwość stworzenia udanego projektu, a do pomieszczenia w tej części domu nie będą pasować wszystkie meble. Jak więc zaaranżować łazienkę na poddaszu?

Łazienka na poddaszu - dobrze zaplanowana!

Chcąc zaaranżować przestrzeń na poddaszu nie można sugerować się tym, jaka jest powierzchnia podłogi - skosy sprawiają bowiem, że spora jej część będzie niewykorzystana. Dlatego też projekt łazienki na poddaszu musi być dobrze przemyślany. Chociaż pozornie wanna czy sedes mogą zmieścić się pod skosem, to czy korzystanie z nich będzie w takim przypadku komfortowe? Warto dokładnie przyjrzeć się pomieszczeniu i zastanowić nad tym, ile miejsca tak naprawdę potrzebujemy podczas codziennej toalety.

Łazienka z ciemnymi meblami

Zasady i triki dobrze zaplanowanej łazienki na poddaszu:

1. Aby użytkowanie wanny było wygodne, powinniśmy mieć przed nią około jednego metra wolnej przestrzeni. Dodatkowo powinniśmy móc bez problemów wyprostować się stojąc przed wanną, co oznacza, że sufit nie powinien znajdować się tam niżej niż na wysokości dwóch metrów.

2. Prysznic zazwyczaj ma od 200 do 210 centymetrów wysokości. Po wyjściu spod prysznica powinniśmy mieć co najmniej metr, zanim zacznie się skos.

3. Większość stojących szafek pod umywalkę ma około 80-85 cm wysokości. Jeśli chcemy zamontować nad umywalką lustro, to powinno znajdować się ono na wysokości wzroku stojącego człowieka, czyli jego górna krawędź nie powinna być wyżej niż na 190 cm.

4. Siedzenie w zgiętej postawie na toalecie pod ścianą, na której zaczyna się skos, nie jest komfortowe! W miarę możliwości toaletę należy umieścić pod najwyższą ścianą.

5. Nie możesz znaleźć specjalnej kabiny prysznicowej, która wpasuje się idealnie w skos Twojego poddasza? Postaw na otwarty prysznic, który od reszty pomieszczenia odrodzony będzie zasłoną. W takim prysznicu słuchawkę lub deszczownicę możesz zamontować w dowolnym miejscu.

Zasłona prysznicowa

6. Zamiast tradycyjnych, stojących regałów i szafek, postaw na meble podwieszane. W ofercie marki ANTADO dostępnej w Coram znajdziesz szeroki wybór mebli podwieszanych. Taki sposób montażu daje Ci więcej możliwości wykorzystania miejsca pod skosami. Szczególnie dobrze w małych, umieszczonych na poddaszu łazienkach sprawdzą się serie Qubic oraz Wave Grande. To nowoczesny design, z wykończeniem na połysk, optycznie powiększający łazienkę.

Optyczne powiększenie

Aby łazienka na poddaszu nie wydawała się zbyt przytłaczająca, warto zadbać o jej optyczne powiększenie, postaw więc na prysznic bez brodzika, który wnętrzu doda przestrzeni. Nawet w małej łazience powinno znaleźć się lustro, które sprawi, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Doskonałym rozwiązaniem są też błyszczące płytki w jasnych kolorach, które również "powiększą" łazienkę.

Lustro z oświetleniem LED

źródło i zdjęcia: Coram

Aranżacja łazienki na poddaszu

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram
Zobacz produkty: