Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Dlaczego warto zainwestować w konwektory STIEBEL ELTRON?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2018-12-10

Zalety grzejników konwektorowych, o których mówi się coraz głośniej, sprawiają, że tego typu ogrzewanie coraz częściej jest wykorzystywane w naszych domach. Oddaje ciepło w procesie konwekcji przy zmniejszonym udziale procesu promieniowania, dzięki czemu pomieszczenia ogrzewają się równomiernie. Co jeszcze warto wiedzieć o konwektorach? Czy ich montaż w domu jest opłacalny?

Na rynku dostępne są konwektory wodne i elektryczne, i to te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem. Wyróżnia je niski koszt instalacji, proste rozliczenie zużytej energii, wydajność oraz elastyczna reakcja na zmiany zapotrzebowania na ciepło. Są nie tylko przyjazne środowisku, bo nie przyczyniają się do powstania efektu cieplarnianego, ale też energooszczędne. Powodują niewielkie straty ciepła.

Konwektor zamontowany w pralniSTIEBEL ELTRON ma w ofercie kilka modeli grzejników konwektorowych, wśród których w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowości, m.in. sterowany elektronicznie konwektor CON Premium. Jest wyposażony w regulator tygodniowy z wyświetlaczem LCD, który posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb do programowania indywidualnego. Urządzenie ma dodatkowo funkcję wykrywania otwartego okna, kiedy to przełącza się automatycznie na godzinę na tryb ochrony przed mrozem.

Konwektory nowej generacji CNS Trend, jedne z najnowszych produktów marki STIEBEL ELTRON, można wykorzystać do całorocznego ogrzewania pomieszczeń. Z powodzeniem pełnią też rolę urządzenia dogrzewającego łazienkę, sypialnię lub biuro. Wyróżniają się płaską obudową oraz niewielkimi gabarytami.

W ofercie marki znajduje się też nowoczesny konwektor niskotemperaturowy CND 75-200 wyposażony w technologię DUAL THERM. Znalazł zastosowanie w mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych oraz obiektach usługowych. Regulacja temperatury możliwa jest w zakresie 10-30°C. Urządzenie dostępne jest w czterech wielkościach mocy. Posiada czujnik ruchu oraz wskaźnik zużycia energii z dodatkową funkcją inteligentnego oszczędzania energii. Jest lekki, może być więc montowany na ścianie każdego typu.

Ogrzewanie elektryczne? Dlaczego nie!

Instalacja urządzeń, np. konwektorów, nie wymaga dużych nakładów pracy. Nie ma również konieczności gromadzenia opału, co nierzadko jest bardzo problematyczne. Grzejniki konwektorowe dodatkowo bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie do żądanej temperatury i robią to w sposób równomierny. Są ponadto bardzo łatwe w obsłudze, i co ważne - przyjazne dla środowiska.

Ogrzewanie konwektorowe stanowi dziś potężną konkurencję dla tradycyjnych źródeł ciepła. Jest rozwiązaniem szytym na miarę, ekologicznym, a w perspektywie również ekonomicznym. Warto skorzystać z oferty marki STIEBEL ELTRON, która sprzedaje nie tylko konwektory najlepszej jakości, ale też wykonane z dbałością o każdy szczegół - bezpieczeństwo i design.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron Polska

Pozostałe porady
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to często jedyna opcja dla inwestorów, których działka nie ma...
Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny