Porady

Strefa juniora w łazience - jak ją urządzić?

Dzieci chętnie naśladują dorosłych i chcą być pełnoprawnymi uczestnikami domowego życia, dlatego warto pozwalać im swobodnie korzystać z wszystkich domowych zakątków, w tym z łazienki. Urządzając strefę juniora w łazience, damy im możliwość nauki niezależności przez samodzielne  korzystanie z tego pomieszczenia i dbanie o higienę.

Jak urządzić strefę juniora? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

1. Dzieci szybko rosną i chociaż na rynku dostępna jest specjalna, mniejsza rozmiarowo armatura łazienkowa, to jej montaż jest rozwiązaniem tylko na najbliższych kilka lat. Alternatywą dla mniejszej armatury jest regulowany podnóżek, który pozwoli dziecku dosięgnąć bez problemów do umywalki lub szafki.

2. W strefie juniora nie szczędź kolorów! Oczywiście kolorowe kafelki czy pomalowanie ściany nie zawsze wchodzą w grę -  zamiast tego wybrać możesz jedną z zasłon prysznicowych marki SEALSKIN, takie jak zasłona z motywem żabek Freddy lub zasłona Sebastian z kolorowymi rybkami. To rozwiązanie wprowadzi lubiane przez dzieci kolorowe motywy, bez konieczności wykonywania remontu.

Zasłona prysznicowa w żabki

3. Dzieci nie zawsze utrzymują porządek, ale możesz je do tego zmotywować przez dobór odpowiednich akcesoriów. Wieszaki Kiddy marki TIGER to zabawne, zwierzęce motywy, które zachęcą dzieci do wieszania ręczników na swoje miejsce.

Wieszak z pieskiem

4. Nasze pociechy nie zawsze mogą lub chcą korzystać z tych samych kosmetyków, co reszta rodziny - dzieci często miewają reakcje alergiczne na mydła lub żele przeznaczone dla dorosłych, niekiedy przeszkadza im też zapach. Zadbaj o to, aby w strefie dla juniora znalazły się osobne akcesoria łazienkowe dla dzieci i odpowiednie dla ich wrażliwej skóry detergenty oraz dla wrażliwego nosa zapachy. Postaw na kolorowe rozwiązania, takie jak kolekcja Bloom marki SEALSKIN. Elementy tej kolekcji są dostępne m.in. w kolorze turkusowym, zielonym oraz czerwonym.

Akcesoria łazienkowe w limonkowym kolorze

5. Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Strefa juniora koniecznie wyposażona musi być w odpowiednie maty antypoślizgowe SEALSKIN. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy dziecko samotnie znajduje się w wannie lub pod prysznicem, nie grozi mu upadek. Duży wybór wzorów sprawia, że każdy rodzic znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego dziecka.

Mata antypoślizgowa w delifiny

źródło i zdjęcia: Coram

Strefa juniora w łazience - jak ją urządzić?

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram
Zobacz produkty: