Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Na co zwrócić uwagę decydując się na klimatyzator?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-11-27

Przy zakupie klimatyzatora nie wystarczy już jedynie zwrócenie uwagi na jego wygląd i cenę. Choć są to ważne aspekty, urządzenie musi sprawdzać się także pod wieloma innymi względami. O czym warto pamiętać, aby zakupiony sprzęt służył nam na lata, był zgodny z wymogami prawnymi, a przede wszystkim ekologiczny?

Firma Daikin, jeden z największych producentów w branży HVAC, wyszedł naprzeciw regulacjom prawnym wprowadzając do swojej oferty urządzenia na czynnik chłodniczy R32. Pozwala on obniżyć negatywny wpływ na środowisko o prawie 80%, przy uzyskaniu najwyższych klas energetycznych. Ponadto, urządzenia z czynnikiem R32 o mocach nawet kilkunastu kW nie wymagają rejestracji ani obowiązkowych kontroli szczelności. Seria urządzeń Daikin, w której znajdziemy ekologiczne rozwiązania zarówno do domów jak i obiektów komercyjnych, to gama Bluevolution, a jednym z idealnych urządzeń jest jednostka naścienna Sensira.

Dzięki serii Sensira R-32 nie musisz rezygnować z komfortu na rzecz efektywności energetycznej. Urządzenie to osiąga klasę energetyczną A++ w trybie ogrzewania z czynnikiem chłodniczym R-32.

NIEZAWODNOŚĆ

Systemy serii Sensira oferują udoskonalone funkcje, aby zagwarantować bezproblemową pracę układu ogrzewania i klimatyzowania. Udoskonalona sprężarka wykorzystuje technologię sterowania inwerterowego w celu dostosowania mocy jednostki oraz spełnienia wymagań dotyczących energii. W porównaniu ze sprężarką rotacyjną, sprężarka typu swing zapewnia większe oszczędności energii, obniżenie ryzyka awarii oraz pracuje ciszej i bez wibracji.

DOSKONAŁY KOMFORT

Dzięki serii Sensira nie musisz rezygnować z komfortu na rzecz efektywności energetycznej. Płaski, atrakcyjny panel przedni idealnie komponuje się z wystrojem wnętrza i jest łatwy w czyszczeniu, a poziom głośności na poziomie do 21 dBA zapewnia spokojny sen w nocy, dzięki czemu urządzenie idealnie nadaje się do sypialni.

ŁATWE STEROWANIE

Dysponując aplikacją Daikin Online Controller (Sterownik online), możesz tworzyć harmonogramy, zarządzać i monitorować swój system ogrzewania z dowolnego miejsca. Wystarczy podłączyć urządzenie do Wi-Fi i pobrać aplikację, a następnie ustawić swój własny harmonogram pracy urządzenia. Wybierz urządzenie sprawdzone i niezawodne, które doskonale się sprawdzi za wiele lat, zarówno pod względem wymagań prawnych, technicznych jak i wizualnych. Pamiętaj, że wysoka jakość to dobra inwestycja i oszczędność. Czynnik R32 z pewnością jest wyborem przyszłościowym.

źródło i zdjęcia: Daikin

Pozostałe porady
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to często jedyna opcja dla inwestorów, których działka nie ma...
Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny