Porady

Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą

Kominki Dovre odpowiada na pytanie dlaczego lepiej kupić lepszy piecyk wolnostojący niż oszczędzać na wkładzie kominkowym.

Odpowiedź najbardziej oczywista – koszty obudowy.  Jeśli nie jesteś zagorzałym fanem postindustrialnego designu i nie zamierzasz stawiać „gołego” wkładu kominkowego jako piecyka, obudowa wygeneruje dodatkowe koszty. Nawet jeśli będziesz chciał zabudować kominek w najprostszy i najtańszy z możliwych sposobów, to takich wydatków jak elementy wykończeniowe nie przeskoczysz. Piecyk wolnostojący wystarczy podłączyć, nawet w wykończonym już pomieszczeniu.

Piecyk wolnostojący oddaje ciepło poprzez radiację, co oznacza, że 100 % powietrza ogrzanego przez to urządzenie bezpośrednio wykorzystane jest do ogrzania pomieszczenia. Sprawia to, że jest on bardzo wydajny i bardzo szybko jest w stanie ogrzać pokój.

Podłączenie piecyka zajmuje około godziny (przy kominach systemowych), natomiast montaż i obudowa wkładu kominkowego, może ciągnąć się nawet tygodniami (pomiary, projekty, oczekiwanie na wolne terminy i materiały).

Jedno słowo – design. Duża różnorodność piecyków wolnostojących na rynku sprawia, że możemy przebierać i wybierać między piecykami nowoczesnymi, modelami rustykalnymi, prostymi, zdobionymi lub w stylu ArtDeco czy wiktoriańskim.

Aranżacja salonu z piecykiem na drewno Dovre 525 CB

 

źródło i zdjęcia: Kominki Dovre

Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą

Firma powiązana:

Kominki Dovre

Telefon 89 533 81 50
www.dovre.com.pl
dovre@dovre.com.pl

Kominki Dovre
Zobacz produkty: