Porady

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Moskitiera okienna to dobry i sprawdzony sposób, aby zabezpieczyć się przed natrętnymi i niebezpiecznymi owadami, takimi jak muchy, osy, pszczoły, komary czy szerszenie. Są one szczególnie uciążliwie w sezonie letnim, zwłaszcza gdy wieczorami otwieramy okna, aby schłodzić nasze wnętrza.

Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z niechcianymi bzyczącymi gośćmi, np. sadzenie roślin, których zapach odstrasza owady, czy stosowanie odpowiednich środków chemicznych. WICHERS przekonuje, że najlepiej zainwestować w moskitierę, ponieważ jest łatwa w montażu i co najważniejsze - najskuteczniej powstrzyma każdego owada pragnącego zakłócić Twój odpoczynek.

Jakie są zalety moskitiery?

Po pierwsze, siatkę okienną przeciw owadom możesz z łatwością zamontować na wszystkich rodzajach ram okiennych, więc nie ma znaczenia, czy masz ramy z PCV, drewniane czy aluminiowe. Dzięki uchwytom typu "Z" lub obrotowym łatwo i pewnie zamocujesz ramkę na całym jej obwodzie, nie naruszając przy tym struktury ramy okiennej. Moskitiera podwyższa funkcjonalność okna i szybko zauważysz jak skutecznie chroni przed skrzydlatymi intruzami! Ponadto montaż i ściągnięcie siatki nie wymaga użycia żadnych narzędzi, co jest niewątpliwie dużym plusem takiego rozwiązania.

Siatki ochronne WICHERS są przeznaczone nie tylko na okna. Moskitiera drzwiowa otwierana na zawiasach jest doskonałą ochroną przed owadami i gwarantuje swobodne korzystanie z balkonu czy tarasu. Oprócz tego nie ogranicza widoczności w świetle drzwi.

Z czego wykonane są moskitiery WICHERS?

Rama moskitiery wykonana jest z walcowanego aluminium o przekroju prostokąta z wargą maskującą lub bez niej. Malowana jest farbami proszkowymi. Do wyboru mamy kolor biały, czekoladowy brąz i złoty dąb. Elementy ramy moskitiery łączy się przy pomocy narożników wykonanych z PCV.

W ramce montowana jest siatka koloru popielatego lub czarna. Wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCV i ma wymiary oczek ca. 1 x 1 mm.

Moskitiera drzwiowa wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili drzwiowych z poprzeczką w środku lub bez niej. Moskitiery balkonowe producent wykonuje w kolorach białym, brązowym lub, na życzenie klienta, w dowolnym kolorze z palety RAL. Rama drzwiowa wypełniona jest siatką z włókna szklanego koloru popielatego lub czarna. Istnieje możliwość wypełnienia dolnej części ramy do 80 cm wysokości przeźroczystą płytą z tworzywa sztucznego, które ochroni siatkę przed uszkodzeniem przez zwierzęta domowe. Moskitiera drzwiowa mocowana jest z jednej strony za pomocą zawiasów do futryny drzwi, a z drugiej strony, przy pomocy zamka kulkowego, utrzymywana jest w pozycji zamkniętej. Moskitierę drzwiową możesz zamontować zarówno do drzwi z PCV, jak i drewnianych.

źródło i zdjęcia: WICHERS

Dlaczego warto zamontować moskitierę?

Firma powiązana:

WICHERS

Telefon 22 787 52 52
www.wichers.com.pl
wichers@wichers.com.pl

WICHERS
Zobacz produkty: