Porady

Jak dbać o segmentową bramę garażową?

Brama garażowa, dla bezawaryjnego działania i długiej żywotności, wymaga regularnych przeglądów oraz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu jej konserwację. Nasz ekspert podpowiada jak dbać o bramę garażową, aby cieszyć się jej bezawaryjnym działaniem przez wiele lat.

- "Właściwa pielęgnacja zaczyna się właściwie już na etapie montażu, podczas którego nie należy dopuścić do jej zabrudzeń. Dotyczy to zwłaszcza etapu wykończenia elewacji i wnętrza. Zabiegi pielęgnacyjne możemy przeprowadzić samodzielnie. Utrzymanie bramy w czystości to podstawowy warunek jej bezawaryjnego działania przez długi czas. Przede wszystkim nie można doprowadzić do zanieczyszczenia prowadnic podsufitowych. Gromadzący się w nich brud i piasek przyspieszają zużywanie się części w wyniku tarcia, prowadzą do zniszczenia rolek tocznych, co może skutkować głośną pracą bramy. Zanieczyszczenia należy usunąć suchą ściereczką lub miękką szczoteczką."

Bramy wyposażonej w automatykę nie należy polewać wodą od strony wewnętrznej. Podczas mycia można polewać jedynie zewnętrzny płaszcz bramy. Należy uważać na elektryczne wyposażenie bramy i dodatkowe wyposażenie montowane na zewnątrz, takie jak fotokomórki i kontaktrony. Woda może powodować zwarcie i w konsekwencji może dojść do awarii tych urządzeń.

Przed rozpoczęciem mycia musimy sprawdzić, czy na powierzchni lakieru nie osiadł piasek. Z zewnętrznego płaszcza bramy, trzeba go delikatnie usunąć łagodnym strumieniem wody. Powierzchnie bram myjemy wodą z dodatkiem łagodnego środka myjącego. Zalecamy, aby najpierw sprawdzić na niewidocznej części bramy, czy środek nie wchodzi w reakcję z farbą lub okleinę. Do mycia używamy miękkiej gąbki lub szczotki z miękkim włosiem. Przecieramy ją z umiarkowaną siłą unikając miejscowego szorowania. Środek myjący spłukujemy czystą wodą. Podobnie postępujemy z wewnętrzną powierzchnią bramy, ale nie polewamy jej powierzchni strumieniem wody. Regularne czyszczenie jest ważne ponieważ kurz i piasek dostający się między elementy ruchome przyspiesza proces ścierania się powierzchni.

Mycia bramy nie należy przeprowadzać w silnym nasłonecznieniu i przy użyciu środków zawierających substancje ścierne, takie jak mleczka, pasty, czy płyny do szorowania. Szczególnie narażone na zarysowania są lakiery z efektem półmatowym i matowym, z uwagi na ich strukturę powierzchni.

źródło i zdjęcia: Krispol

Jak dbać o segmentową bramę garażową?

Firma powiązana:

Krispol

Telefon 61 662 41 00
www.krispol.pl, krishome.pl
biuro@krispol.pl

Krispol
Zobacz produkty: