Porady

Aranżacja łazienki w stylu retro

Wnętrza urządzone w stylu retro to wciąż nieprzemijający trend i doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią niebanalną stylistykę. Jest to wnętrze z tzw. przeszłością, które swoim stylem nawiązuje do ubiegłego wieku - lat 20., 30., 50., 70., a nawet czasów odleglejszych. Sprawdź, jak zaaranżować taką łazienkę!

Retro niejedno ma imię…

Styl retro jest tak naprawdę bardzo różnorodny, może on bowiem obejmować dodatki i meble z różnych okresów. Najczęściej jednak wnętrza retro inspirowane są stylem lat 50. i 60. XX wieku, który popularny był w Stanach Zjednoczonych. Cukierkowe pastele, zaokrąglone brzegi i dodatki w stylu rockabilly tworzą modne, żywe i niebanalne aranżacje. Styl retro może być zarówno młodzieżowy, jak i elegancki.

Jak zaaranżować wnętrze retro? Oto kilka podpowiedzi!

1. Styl retro wiąże się często z wykorzystaniem drewnianej podłogi lub ścian. Drewniana podłoga w łazience wciąż jest rozwiązaniem, którego wielu z nas się obawia. Na szczęście dostępny jest szeroki wybór płytek imitujących drewno. Koniecznie weź to pod uwagę projektując swoją retro - łazienkę.

2. Łazienka w stylu rockabilly? W amerykańskich barach z lat 60. podłoga najczęściej utrzymana była w czarno-białej kolorystyce i przypominała szachownicę. Aby nie przedobrzyć z kolorami, warto przy czarno-białej podłodze postawić na białe meble o zaokrąglonych rantach - doskonale sprawdzi się kolekcja Luxury marki ANTADO!

3. Styl retro to duża dbałość o detale, które wpływają na charakter pomieszczenia. Meble z serii Ritorno marki ANTADO inspirowane są dawną stylistyką, która wyrażana jest w nich począwszy od zaokrąglonej umywalki wpuszczanej w blat, aż po ozdobne uchwyty.

4. W ubraniach w stylu retro często powtarzającym się motywem są groszki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby motyw ten znalazł się także w łazience! Świetnym wyborem będzie zasłonka prysznicowa Polka marki SEALSKIN. Dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwono-białej i czarno-białej.

Zasłona prysznicowa w groszki

5. Wieszak French Lily marki TIGER to elegancki dodatek dla pomieszczeń retro. Dostępny jest w kolorze kości słoniowej, białym lub czarnym.

Wieszak French Lily

6. Akcesoria łazienkowe w stylu retro? Do pomieszczeń vintage dobrać można zarówno klasyczne, proste rozwiązania, jak i nietypowe formy. Kolekcja Conical marki SEALSKIN to doskonały wybór do wnętrz vintage. Elementy kolekcji dostępne są w różnych opcjach kolorystycznych, wybrać można zarówno połączenie miedzi z czernią lub morską zielenią, albo srebra z bielą lub niebieskim. W skład kolekcji wchodzą: podwójna mydelniczka, dozownik do mydła w płynie, kubeczek oraz szczotka do czyszczenia toalety ze stojakiem.

Dozownik do mydła

Styl retro to rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i małych łazienek. Zawsze prezentuje się ciekawie i daje dużo możliwości, jeśli chodzi o wybór dodatków.

źródło i zdjęcia: Coram

Aranżacja łazienki w stylu retro

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram
Zobacz produkty: