Porady

3 aspekty projektowania tarasu

Taras niczym przedłużenie domu w letnie, gorące dni może posłużyć jako dodatkowy pokój relaksu, czy miejsce podejmowania gości. Niezwykle ważne jest, by projektując go mieć na uwadze nie tylko jego unikalną estetykę, ale również ergonomię i funkcjonalność.

Zobacz solidne, praktyczne rozwiązania marki Polbruk, które pozwolą cieszyć się pięknym tarasem przez długie lata.

1. Funkcjonalna nawierzchnia

Rodzaj budulca, na jaki się zdecydujemy, ma ogromny wpływ na jego użyteczność, praktyczność i wytrzymałość. Warto wybrać produkt, który nie tylko będzie odporny na warunki atmosferyczne, czy uszkodzenia mechaniczne, ale będzie również łatwy w konserwacji. Rozwiązaniem są solidne, betonowe płyty tarasowe. Zarówno te wykonane w technologii wet-cast, jak i tworzone z pomocą wibroprasy. Takie płyty są wyjątkowo odporne na szkodliwe czynniki i odpowiednio chropowate, a co za tym idzie antypoślizgowe. W tym celu sprawdzą się zarówno produkty z linii TOP, tj. Aura, Linea oraz Lira, jak i stylowe płyty z kolekcji Manga czy Multicopmlex.

Polbruk Lira i Ideo

2. Ponadczasowa estetyka

Wybierając design materiałów wykończeniowych, starajmy się, aby uzupełniały one przestrzeń wokół domu, tak by była spójna. Pomoże nam w tym szeroka gama faktur oraz bogactwo kolorów. Dzięki szerokiej ofercie firmy Polbruk z łatwością wybierzemy idealne płyty tarasowe, które swoimi właściwościami oraz estetyką będą wspaniale komponować się z przydomowym otoczeniem, nadając mu ponadczasowej elegancji.

Polbruk Aura

3. Zoom na detale

Pamiętajmy o tym, że to szczegóły decydują o całkowitym odbiorze otoczenia. Warto poświęcić czas, by dopracować detale. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli relaksującą świadomość wspaniałej realizacji, ale co ważniejsze, sprawimy, że nasz taras będzie się jeszcze lepiej prezentował. Ścianka z pergoli chroniąca od wiatru, donice z bujną roślinnością, czy wygodny hamak, w którym zasiądziemy, oddając się ulubionej lekturze - wszystkie elementy wpłyną na odbiór otoczenia. Taras wykonany w duchu tych trzech zasad nie tylko będzie cieszył nasze oczy przez lata, ale zapewni nam miejsce do relaksu i  urządzania wakacyjnych przyjęć.

źródło i zdjęcia: Polbruk

3 aspekty projektowania tarasu
Zobacz produkty: