Porady

Zasady montażu stelaża podtynkowego

Firma KK-POL przykłada dużą wagę do jakości swoich wyrobów. Kontroluje ją na każdym etapie produkcji, testuje w naszym laboratorium i zapewnia właściwe atesty. Jednak, aby sprawnie, długo i bezproblemowo funkcjonowały, muszą być właściwie zamontowane i eksploatowane.

Szczegóły znajdują się w załączonych do urządzeń instrukcjach. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi filmami instruktażowymi.

Na początek pamiętajmy, aby podczas montażu urządzeń sanitarnych zadbać o ich właściwe zabezpieczenie przed uszkodzeniem oraz zanieczyszczeniem. Ich źródłem może być sam montaż stelaża podtynkowego, a także inne prace remontowe wykonywane w pomieszczeniu. Należy więc stosować osłonę tunelu zapobiegającą dostawaniu się zanieczyszczeń typu zaprawa klejowa, kurz, pył, gruz do wnętrza zbiornika. Zabezpieczamy też króćce korkami.

Przy regulacji wysokości ustawienia stelaża należy uwzględnić wysokość montażową miski WC oraz ewentualnie dodatkową wylewkę posadzki wykonywaną po instalacji stelaża. Jeśli takową przewidujemy, należy zwiększyć wysokość ustawienia o jej przewidywaną grubość.

Przed zabudową stelaża należy sprawdzić szczelność zbiornika, zaworów i podłączeń oraz stabilność zamocowania ramy do ściany i podłoża.

Przed podłączeniem zaworu napełniającego należy najpierw przepłukać instalację, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia, które mogą się w niej znajdować. Problem jest szczególnie dokuczliwy w nowo zasiedlanych budynkach, gdzie ciągle trwają jakieś prace instalacyjne. Remonty sieci wodociągowej, wymiany rur, przerwy w dostawie wody także mogą być przyczyną pojawiania się w instalacji mniejszych lub większych drobin zanieczyszczeń powodujących zatkanie sitka.

Ponieważ stelaż nie jest konstrukcją nośną dla zabudowy zestawu, dlatego nie wolno mocować płyt gipsowych bezpośrednio do stelaża. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo uszkodzenia zbiornika.

W razie pytań - służymy pomocą https://kkpol.com

źródło i zdjęcia: KK-POL

Zasady montażu stelaża podtynkowego

Firma powiązana:

KK-POL

Telefon 22 774 88 48, 22 774 85 45
www.kkpol.com
biuro@kkpol.com, handel@kkpol.com

KK-POL
Zobacz produkty: