Porady

Korzyści z instalacji pompy ciepła powietrze-woda

W nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie pompa ciepła powietrze-woda jest w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą.

Zalety pomp ciepła

Obecnie pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych dostępnych na rynku. Większość produkowanych modeli do wytwarzania energii grzewczej wykorzystuje prąd elektryczny do napędu sprężarki oraz energię odnawialną w postaci: powietrza, wody lub gruntu. Ze względu na termodynamiczne właściwości czynnika znajdującego się w instalacji pompy ciepła, by wytworzyć 5 kW energii grzewczej wystarczy dostarczyć jedynie 1 kW energii elektrycznej. Pozostałe 4 kW to energia cieplna odzyskana z tzw. dolnego źródła. Każde urządzenie charakteryzuje się innym współczynnikiem efektywności energetycznej określanym jako SCOP lub COP. Dzięki nim jesteśmy w stanie w prosty sposób określić, które urządzenie jest wydajniejsze a przez to bardziej efektywne i ekonomiczne w eksploatacji.

Co na rynku?

W ofercie firmy Tempcold znajdują się pompy ciepła dwóch producentów. Światowej Japońskiej marki Hitachi oraz Szwedzkiego producenta Innova. Dzięki produktom, oferowanym przez powyższych producentów, jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby każdego z naszych klientów. W ofercie bowiem znajdują się zarówno urządzenia do nowych jak i modernizowanych budynków.

Rozwiązanie grzewcze oparte na pompie ciepła powietrze-woda nie wymaga od inwestora dodatkowych kosztów związanych wykonaniem przyłączy (poza elektrycznym), budową kotłowni wraz z kosztownym systemem kominowym oraz w przypadku pieców stało palnych magazynu opału i popiołu. Skutkuje to wyrównanymi kosztami w przypadku zakupu systemu grzewczego CO oraz CWU, a ostatecznie ze względu na bardzo efektywny sposób ogrzewania sama eksploatacja budynku jest tania, bardzo bezpieczna i przyjazna dla środowiska.

źródło i zdjęcia: Tempcold

Korzyści z instalacji pompy ciepła powietrze-woda

Firma powiązana:

Tempcold

Telefon 22 835 55 00, 22 835 55 01
www.tempcold.com.pl
tempcold@tempcold.com.pl

Tempcold
Zobacz produkty: