Porady

Jak za pomocą tynków dekoracyjnych zmienić aranżację wnętrza?

Szukając oryginalnych możliwości aranżacyjnych z pewnością trafimy na tynki dekoracyjne. Po nałożeniu na ścianę tworzą one niebanalną dekorację przypominającą: beton, kamień, skórę czy papier. Jak wykorzystać możliwości tynków dekoracyjnych, aby podkreślić styl wnętrza?

Kiedy stosować tynki dekoracyjne?

  • We wnętrzach minimalistycznych, gdy forma i kolorystyka wnętrza nie będzie "konkurowała" ze strukturą ścian. Zbyt duża ilość zdobień, sztukaterii, detali i bibelotów może przeciążyć wnętrze. Przesada w dekoracji nie jest dziś cechą do jakiej się dąży. Obowiązuje swoisty umiar i równowaga. Tynki strukturalne ze względu na swój dekoratorski charakter, sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych, oszczędnych w wyrazie i stonowanych kolorystycznie.

Tynk dekoracyjny w aranżacji minimalistycznej kuchni

  • Chcąc podkreślić, wyeksponować jakieś miejsce w przestrzeni. Tynki dekoratorskie znakomicie podkreślą te miejsca, które we wnętrzu powinny być wyeksponowane. Może to być wezgłowie łóżka w sypialni, ściana kominkowa w salonie czy tło dla dzieła sztuki w jadalni. Dekoracja ta przyciąga wzrok, skupia uwagę i stanowi we wnętrzu dominantę.

Dekoracyjny tynk marki Magnat na ścianie w sypialni

  • Dla podkreślenia stylu wnętrza. Niektóre style dekoracyjne, nawet w swojej współczesnej odsłonie, mogą być podkreślane strukturami dekoratorskimi ścian. Wnętrza stylowe, prowansalskie, rustykalne ale także fabryczne lofty, znakomicie wyglądają w aranżacjach wykorzystujących tynki dekoracyjne.

Tynk dekoracyjny na ścianie w salonie

  • W celu zabezpieczenia ściany. Niektóre tynki dekoracyjne są odporne na wodę i zabrudzenia. Mogą być więc znakomitą alternatywą dla płytek ceramicznych, drogich okładzin ściennych z kamienia czy szkła. W łazienkach, kuchniach ale także kotłowniach, garażach, spiżarkach i piwniczkach stosuje się je tworząc klimatyczne i interesujące wnętrza.

Tynk dekoracyjny Magnat jest odporny na wodę i zabrudzenia, dlatego idealnie nadaje się do łazienki

  • Chcąc zaaranżować przestrzeń w niecodzienny, wyjątkowy sposób. Niekiedy kolor to za mało. Gdy szukamy rozwiązań wyjątkowych, a nasze oczekiwania przekraczają paletę barw dostępnych we wzornikach, można rozważyć użycie tynku dekoracyjnego. Bogactwo faktur, kolorów a także wszelkie wariacje wynikające z możliwości aplikacji tych produktów, zadowolą niejeden wymagający gust.

Betonowy tynk dekoracyjny Magnat

  • Odtwarzając lub aranżując wnętrze historyczne, chcąc przywrócić bądź nadać mu dawny wygląd. Tynki dekoracyjne to materiały, po które często i chętnie sięgają scenografowie, konserwatorzy zabytków oraz artyści. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych. Łatwość użycia, duży wybór oraz dostępność i potencjał tych produktów, są ich niewątpliwymi atutami.

Tynk dekoracyjny Perla Sabbia na ścianie w sypialni

źródło i zdjęcia: Magnat

Jak za pomocą tynków dekoracyjnych zmienić aranżację wnętrza?

Firma powiązana:

Magnat

Telefon 14 681 11 11
www.magnatfarby.pl

Magnat
Zobacz produkty: