Porady

Jak dbać o cegłę klinkierową?

Klinkier, zarówno w postaci cegieł jak i płytek, to bardzo piękny i szlachetny materiał. Często jego umiejętne zastosowanie decyduje o stworzeniu klimatu danego miejsca. Z tego materiału na ogół wykonywane są fragmenty fasad, ogrodzenia, zabudowy kominków czy grille.

Jedynym mankamentem, jaki towarzyszy zastosowaniu klinkieru są często pojawiające się na jego powierzchni białe wykwity, a także osadzające się naloty atmosferyczne. Pierwsze wynikają z wytrącania się na powierzchni cegły lub płytki związków chemicznych zawartych w zaprawie cementowo-spoinowej. Drugie z nieuniknionych typowych zabrudzeń atmosferycznych – spalin i kurzu.

Aby rozwiązać wymienione problemy psujące wygląd naszego klinkieru HG poleca dwa uzupełniające się produkty. HG PREPARAT DO CZYSZCZENIA KLINKIERU I ELEWACJI, jako środek usuwający wykwity i zabrudzenia oraz HG IMPREGNAT, jako preparat zabezpieczający.

Przy zastosowaniu pierwszego, powinniśmy nanieść go i pozostawić na chwilę na zwilżonej powierzchni, tak, aby pozwolić na działanie produktu. Następnie powinniśmy użyć twardej szczotki. Później pozostaje nam już tylko spłukać czyszczoną powierzchnię.

HG IMPREGNAT ma za zadanie zabezpieczyć klinkier przed zabrudzeniami. Jego działanie polega na wniknięciu w strukturę cegły lub płytki i zabezpieczeniu jej od środka. Preparat nie jest skomponowany na bazie silikonów. Nie zakleja powierzchni i pozwala jej oddychać. Interesującym wynikiem zastosowania tego produktu jest także efekt pogłębionego koloru klinkieru. Działanie preparatu jest, więc zarówno praktyczne jak i estetyczne.

Cegła nabierze pełni blasku na długie lata!

źródło i zdjęcia: HG POLSKA sp. z o.o.

Jak dbać o cegłę klinkierową?
Zobacz produkty: