Porady

Wełna skalna - trwałość, komfort i bezpieczeństwo

Dobra izolacja to podstawa w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie – zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym, przemysłowym czy przeznaczonym do użyteczności publicznej. Rozwiązania z wełny skalnej ROCKWOOL przyczyniają się do poprawy jakości życia i zapewniają komfort termiczny wnętrz przez cały rok.

Oszczędność i bezpieczeństwo

Produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie parametrów izolacyjnych dachów płaskich i skośnych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stropów oraz kominków.

Dobrze zaizolowane ściany gwarantują małe straty ciepła i zmniejszenie wydatków na ogrzewanie zimą, a latem zabezpieczają przed przegrzaniem. Właściwa izolacja to także stabilność temperatury wewnątrz budynków, a ta przekłada się wprost na odczuwalny komfort termiczny. Wytworzona z naturalnej skały wełna ROCKWOOL nie pali się, nie rozprzestrzenia ognia i wytrzymuje temperatury nawet do 1000°C. Zastosowanie izolacji z wełny ROCKWOOL oznacza zyskanie cennego czasu na akcję ratowniczą w razie pożaru, przy jednoczesnej ochronie konstrukcji budynku. Zastosowanie skalnej wełny w budynku pozwala poprawić poziom bezpieczeństwa pożarowego, co ma wpływ z jednej strony na zdrowie jego mieszkańców, a z drugiej - na trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

Cisza i spokój

Skalna wełna ROCKWOOL pomaga utrzymać prawidłowe parametry akustyczne w pomieszczeniach, a więc izoluje od niechcianych dźwięków różnego pochodzenia: dźwięków z zewnątrz, dźwięków powstałych wewnątrz od instalacji i urządzeń, jak również od dźwięków generowanych przez człowieka (uderzeniowych i powietrznych).

Odporność na wilgoć

Skalna wełna ROCKWOOL jest odporna na wilgoć. Dzięki właściwościom hydrofobowym (jest trudnozwilżalna, co oznacza, że woda spływa po powierzchni wełny, nie wnikając do wnętrza) nie chłonie wilgoci z powietrza (ma znikomą wilgotność sorpcyjną). Ze względu na zaburzoną strukturę włókien, skalna wełna zachowuje trwałość kształtu przy jednoczesnej elastyczności. Dzięki temu w trakcie montażu można ją dobrze wpasować w konstrukcję.

Trwałość w najtrudniejszych warunkach

Dzięki większej gęstości i mniejszej kompresji produkty ROCKWOOL zachowują swoją grubość, nie osiadają, nie kurczą się i nie tracą swoich właściwości nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych i po wielu latach użytkowania. Wełna skalna jest wysoce paroprzepuszczalna. Co to znaczy? Dzięki tej właściwości para wodna może swobodnie wydostawać się z przegrody na zewnątrz budynku, a wewnętrzne warstwy ścian nie są zawilgocone i nie stanowią pożywki dla rozwoju pleśni i grzybów. Konstrukcje (np. drewno poddasza) nie są narażone na zniszczenie. Podczas prac murarskich duże ilości wody zawarte w zaprawach czy klejach potrzebują czasu na odparowanie. Stosowanie materiału izolacyjnego, który jest wysoce paroprzepuszczalny pozwala w naturalny sposób odparować wodę nawet po zamontowaniu ocieplenia na ścianie.

Szerokie zastosowanie tego materiału pochodzącego w pełni z naturalnych surowców i jego niezwykłe właściwości sprawiają, że jest to najlepszy i najbezpieczniejszy wybór w zakresie dostępnych na rynku produktów izolacyjnych.

źródło i zdjęcia: ROCKWOOL

Wełna skalna - trwałość, komfort i bezpieczeństwo

Firma powiązana:

ROCKWOOL

Telefon 0 801 66 00 36
www.rockwool.pl
doradcy@rockwool.pl

ROCKWOOL