Porady

Do czego służą zawory termostatyczne?

Za pomocą termostatu możemy indywidualnie skorygować ustawienia temperatury dla każdego emitera ciepła (grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowe itd.) i ustawić w każdym pomieszczeniu właściwą temperaturę.

Jak działa zestaw termostatyczny?

Zestaw termostatyczny składa się z głowicy termostatycznej, która mierzy temperaturę otoczenia oraz z zaworu termostatycznego, który kontroluje przepływ wody i łączy rurę z wodą grzewczą z grzejnikiem. Urządzenie to współpracuje z systemem centralnego ogrzewania w budynku (budownictwo jedno- lub wielorodzinne, budynki przemysłowe, budynki handlowe itd.).

Termostaty zapewniają:

  • precyzyjną regulację temperatury
  • równoważenie systemu hydraulicznego
  • jednolity rozkład ciepła przy minimalizacji zużycia energii i zapewnieniu optymalnego komfortu cieplnego

Asortyment produktów termostatycznych COMAP jest rozwijany od ponad 40 lat. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami oraz podwyższoną precyzją, z w skład jego wchodzą produkty łączące atrakcyjny wygląd i wydajność. Wszystkie produkty termostatyczne są produkowane we Francji, w zakładzie produkcyjnym COMAP w Abbeville, we francuskim departamencie Somme, położonym w regionie Pikardia. Głowice COMAP są uznawane za jedne z najlepszych na rynku, zarówno pod względem parametrów jak i wzornictwa. Głowice COMAP spełniają potrzeby zarówno nowych inwestycji jak i projektów remontowych.

Zawory COMAP, dostępne w wersji o stałym i regulowanym współczynniku przepływu (Kv), są zgodne z całą gamę głowic termostatycznych COMAP.

źródło i zdjęcia: Comap

Do czego służą zawory termostatyczne?

Firma powiązana:

Comap

Telefon 22 679 00 25
www.comap.pl
comap@comap.pl

Comap