Porady

Rekuperacja w małym domu

Czy w domu o małej powierzchni (53,58 m2) rekuperacja spełnia swoją rolę?

Odpowiadamy: zdecydowanie tak. Powierzchnia domu nie ma znaczenia: rekuperacja działa tak samo w ogromnym i malutkim domu. Tak, jak każdy dom w naszym klimacie należy ogrzewać, tak samo każdy należy wentylować: bo każdemu z mieszkańców należy się dostęp do świeżego powietrza i oszczędności na ogrzewaniu.

Zasada działania rekuperacji w takim domu jest identyczna, jak w większych: świeże powietrze jest nawiewane do pomieszczeń i zastępuje wyciągane z nich zużyte stare powietrze o dużej zawartości dwutlenku węgla. Ilość powietrza musi być dostosowana do niewielkiej kubatury domu: musi istnieć pełna równowaga pomiędzy idealnie świeżym komfortem powietrznym a temperaturą: powietrza nie może być ani za mało, ani za dużo. Zależy to od dobrze zrobionego projektu domu oraz od prawidłowego wykonania, poprowadzenia i zaizolowania całej instalacji.

Finalnie także komfort zależy od użytkowania systemu: w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach zewnętrznych system rekuperacji przez większość doby powinien być używany na niższym biegu: pierwszym.

źródło i zdjęcia: Rekuperatory.pl

Rekuperacja w małym domu

Firma powiązana:

Rekuperatory.pl

Telefon infolinia 603 446 366
www.rekuperatory.pl
pytania@rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl
Zobacz produkty: