Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Odnowienie powierzchni zasolonych

Wilgotność podłoży w starych budynkach łączy się często z ich zasoleniem. Odnowienie takich powierzchni w sposób profesjonalny i trwały wymaga dokonania dokładnej oceny zasolenia, a następnie dobrania odpowiedniego systemu naprawy. System THERMOPAL® służy do odnawiania takich powierzchni, ułatwia również renowację powierzchni zaatakowanych przez pleśń. Po zakończeniu prac stary budynek odzyskuje dawne właściwości.

Odnowienie powierzchni zasolonych
Schomburg Polska Kleje do okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego, jastrychy, szpachle, fugi, grunty
www.schomburg.com
Schomburg Polska Kleje do okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego, jastrychy, szpachle, fugi, grunty
Dane kontaktowe:
24 254 73 42
Sklęczowska 18a, 99-300 Kutno
Zobacz firmę w innym dziale: Systemy uszczelniania budynku

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

1. Zasolone powierzchnie

Sole zawarte w murze mają właściwości higroskopijne i migrują na powierzchnię. Strefa parowania zawiera niewiele wilgoci i występują w niej dobre warunki do krystalizacji. Prowadzi to do uszkodzenia powierzchni tynków.

2. Naniesienie roztworu do przekształcania szkodliwych soli budowlanych

Nanieść pędzlem jedną lub dwie warstwy materiału ESCO-FLUAT na odkryty mur, do chwili osiągnięcia nasycenia (w zależności od zasolenia i porowatości podłoża). Szkodliwe sole zostają przekształcone w sole trudno rozpuszczalne, które nie mogą przenikać do nowego, świeżo nałożonego tynku.

3. Wykonanie obrzutki

Narzucić materiał THERMOPAL®-SP w postaci obrzutki o grubości do 5 mm, pokrywając ok. 50% powierzchni w celu poprawy przyczepności warstw tynku renowacyjnego. Wcześniej należy zwilżyć podłoże.

4. Naniesienie tynku podkładowego

Nanieść warstwę materiału THERMOPAL®-GP11 o grubości 10–30 mm (najlepiej większa liczba cienkich warstw). Zgarniać nadmiar materiału z każdej z wcześniejszych warstw łatą tynkarską. Przeszlifować tynk natychmiast po jego utwardzeniu i pozostawić do wyschnięcia.

5. Naniesienie tynku renowacyjnego

Nanieść jedną warstwę materiału THERMOPAL®-SR24, lub -SR44 o grubości nie przekraczającej 30 mm. Po upływie odpowiedniego czasu (1 do 3 dni) powierzchnię przeszlifować. Zbyt wczesne zacieranie prowadzi do koncentracji spoiwa na powierzchni, co może powodować spękania skurczowe oraz utrudniać przenikanie pary wodnej przez warstwę tynku.

6. Naniesienie szpachli

Nałożyć drobnoziarnisty, mineralny tynk THERMOPAL®-FS33 za pomocą kielni na grubość do 3 mm i wygładzić przy użyciu pacy filcowej lub gąbkowej.

źródło i zdjęcia: Schomburg Polska