Porady

Dom otwarty na przestrzeń i kolor

10.07.2012

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w sferę architektury domów jednorodzinnych, czemu towarzyszy szersze otwieranie pomieszczeń na zewnętrzne otoczenie. Okna Schüco PVC łączą w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z finezyjnym designem, dają wolność kreacji i wysoki komfort użytkowania.

Dom otwarty na przestrzeń i kolor. Współczesne projekty domów jednorodzinnych przykuwają oko dużymi przeszkleniami, często zajmującymi większą część elewacji. Tego typu zabiegi służą pełniejszemu otwarciu budynku na naturalne otoczenie, co pozwala budować nastrój wolności we wnętrzu i jeszcze lepiej zaakcentować jego przestrzenny charakter. Nowoczesny charakter architektury spotęgują wąskie ramy okienne w odważnej kolorystyce. Taki efekt dają okna i drzwi przesuwne Schüco PVC o metalicznym połysku Schüco Automotive Finish.

Dzięki możliwości nadania ramom okiennym innego koloru od wewnątrz i innego z zewnątrz, pozwolą one nie tylko spersonalizować wygląd elewacji, lecz również stworzyć zaplanowaną w każdym detalu aranżację wnętrza. Należy jednak pamiętać, że okna to inwestycja na lata, dlatego oprócz wyglądu powinny one zapewniać niezmienny komfort obsługi i ochronę przed niekorzystnym oddziaływaniem otoczenia na wysokim poziomie. W tak modnych dzisiaj modernistycznych projektach domów szyby mogą zajmować nawet do 90% powierzchni całego okna lub drzwi, dlatego same profile i montaż stolarki muszą być odpowiednio przemyślane, by okna nie ulegały wypaczaniu pod wpływem dużego ciężaru szyby i gwarantowały komfort użytkowania oraz energooszczędność.

Technologie stosowane w oknach Schüco PVC pozwalają wykonywać tego typu projekty przy zachowaniu najwyższej funkcjonalności i doskonałych cech użytkowych, związanych z ochroną akustyczną, cieplną czy antywłamaniową. Okna Schüco Thermoplus z siedmioma komorami powietrznymi i potrójnym uszczelnieniem posiadają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw ≤ 0,8 W/m2K, dlatego mogą być stosowane nawet w domach pasywnych. Termoizolacyjność nie jest w tym przypadku uzyskiwana kosztem szerokości ram okiennych i sztywności, lecz optymalnej głębokości zabudowy (82 mm).

Rozwiązanie z solidnymi, opatentowanymi wzmocnieniami aluminiowymi zaskakuje bardzo wąskimi ramami o szerokości czołowej zaledwie 120 mm, dzięki czemu zapewnia lepszy widok i wpuszcza więcej naturalnego światła do pomieszczeń. Otwartą atmosferę wnętrz pozbawionych podziałów pomagają budować wielkoformatowe drzwi przesuwne w wersji Schüco Corona CT 70 HS. Przeszklenie umieszczone w wysmukłej ramie jest płynnie i bezgłośnie przesuwane w kierunku równoległym, nie zajmując przestrzeni, jak w przypadku drzwi uchylnych. W jednej ramie można umieścić jedno, dwa lub cztery skrzydła przesuwne, zaś przejście może się odbywać z dowolnej strony.

Konstrukcja pozwala na łączenie przeszklonych zestawów drzwi, z których każdy może posiadać maksymalną szerokość nawet do 6500 mm i wysokość do 2600 mm. System gwarantuje przy tym optymalne parametry przenikalności cieplnej Ud ≤ 1,4 W/m2K i izolacyjności akustycznej do 43 dB. Energetyzująca, nowoczesna kolorystyka pomaga lepiej oddać indywidualny charakter mieszkańców i nawiązać stylem budynku do otoczenia i światowych trendów. Chcąc uzyskać elewację o nowoczesnym wyglądzie, warto zwrócić uwagę na solidnie wykonaną i przy tym ekonomiczną stolarkę o powierzchniach metalicznych Schüco AutomotiveFinish.

Drzwi Schüco Thermoslide w kolorystyce Gold zwracają uwagę niezwykłym wykończeniem i solidną konstrukcją. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań izolacji drzwi z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K osiągają pasywne parametry cieplne Uw ≤ 0,8 W/m2K. Ultranowoczesnym technologiom, w postaci innowacyjnych uszczelnień i niskiego aluminiowego progu towarzyszy pastelowa, mieniąca się pod wpływem światła kolorystyka. Powierzchnia masywnego profilu o dużej głębokości zabudowy w kolorze złotym przypomina do złudzenia lakiery metallic stosowane do malowania karoserii samochodowych.

Do tak wykonanych drzwi można dopasować ciepłe okna Schüco PVC w identycznej kolorystyce. Natomiast zwolennicy ultranowoczesnych rozwiązań mogą dobrać drzwi i okna w ciemnozielonym odcieniu RAL – 750 M lub w kolorze ognistej czerwieni SAF RAL – 450 M.

Od strony wewnętrznej okna i drzwi mogą przybrać wygląd szlachetnej miedzi, która będzie harmonizować z zielonym otoczeniem za oknem lub kremowego beżu z wyraźną teksturą gęstego lakieru. Oferta obejmuje także kolorystykę typową dla stolarki aluminiowej oraz tradycyjną z szeroką paletą oklein do złudzenia odwzorowujących kolorystykę i teksturę wielu gatunków drewna. Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl

Źródło: Schüco

Więcej

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska