Porady

Oświetlenie nad łóżkiem - zrób to sam!

Oświetlenie jest kluczowym elementem każdej sypialni – to ono tworzy wyjątkowy nastrój. Jeśli szukasz pomysłu na zagłówek łóżka, pomyśl o zastąpieniu go oświetleniem z lampek. Rozjaśnią wnętrze i wprowadzą do niego niepowtarzalną atmosferę.

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

  • lampek np. led (długość sznura lampek zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
  • taśmy malarskiej,
  • ołówka,
  • młotka i gwoździ,
  • lasera krzyżowego, np. Bosch PLL 2.

Wzór oświetlenia jaki stworzysz zależy wyłącznie od Ciebie  – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. My wybraliśmy dom.

Wzór oświetlenia jaki stworzysz zależy wyłącznie od Ciebie

Krok 1.

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia linii lasera na wysokości, na której ma się znaleźć punkt numer 2, który z punktem 1 wyznaczy lewą ścianę domu. Zaznacz oba punkty ołówkiem. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż linii lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący

Krok 2.

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu

Krok 3.

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9, włączyć zasilanie i gotowe!

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Oświetlenie nad łóżkiem - zrób to sam!

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.