Porady

Fermax: Wandaloodporne panele domofonowe

20.10.2017

MARINE jest wandaloodporną wersją panelu domofonowego od FERMAX. Ten model jest wykonany ze stali nierdzewnej 316L o grubości 2,5mm. MARINE jest jednym z najbardziej odpornych paneli wejściowych Fermax ze względu na wysoką jakość komponentów ale również ze względu na zastosowany proces produkcji.

MARINE to panel wejściowy dla tych projektów architektonicznych, które wymagają wyższego poziomu bezpieczeństwa lub miejsc o niekorzystnych warunkach klimatycznych. Dzięki stali nierdzewnej z ochroną IP54 IK09, MARINE jest panelem odpornym na korozję i wilgoć. Panele posiadają uszczelnienie z gumy komórkowej, która zapewnia idealne dopasowanie panelu do ściany zapobiegające filtracji wody i kurzu.

MARINE to panel wejściowy dla tych projektów architektonicznych, które wymagają wyższego poziomu bezpieczeństwa

Prosta i podstawowa konstrukcja monoblokowa pozwala hiszpańskiej firmie oferować szeroki zakres specjalnych paneli. Fermax posiada linię do laserowego cięcia stali nierdzewnej. Proces ten zapewnia całkowitą elastyczność w produkcji niestandardowych paneli MARINE zgodnie z wymaganiami użytkownika końcowego, architekta czy inwestora. Do tego należy dołożyć krótki czas realizacji zamówień: panele specjalne są produkowane w ciągu 2 tygodni. Fermax jest jedynym producentem systemów domofonowych na świecie, który posiada własną linię produkcyjną paneli ze stali nierdzewnej.

Widoczne elementy panelu MARINE

Widoczne elementy panelu MARINEPanele wandaloodporne od Fermax składają się z różnych elementów i urządzeń:

  • Szerokokątna kamera w standardzie posiada wbudowane diody led dla lepszego doświetlenia obrazu w nocy i przy słabym oświetleniu. Wzmacniacz audio wykonany w technologii SMD i poddany procesowi tropikalizacji sprawia, iż jest odporny na ekstremalne warunki zewnętrzne.
  • Syntezer mowy, który emituje komunikat "Drzwi otwarte, proszę zamknij je za sobą" może zostać skonfigurowany w jednym z 32 języków. Głośnik zapewnia wysoką jakość dźwięku.
  • Przyciski MARINE są wandaloodporne, wykonane ze stali nierdzewnej. Posiadają zabezpieczenie przed blokowaniem. Te przyciski są przygotowane do pokonania wszelkich uderzeń. Wizytowniki wykonano z poliwęglanu o grubości 6mm.
  • Metaliczna klawiatura montowana w panelach cyfrowych wykonana z zamaku. Co więcej, ta klawiatura ma wbudowane podświetlenie.
  • Podczas montażu stosowane są śruby zabezpieczające przed wandalizmem. Tego typu śruby są odkręcane za pomocą klucza dostarczanego razem z panelem.
  • Ponadto, panele MARINE mogą posiadać wbudowane element kontroli dostępu, zarówno te dostarczane przez Fermax jak i inne wybrane przez klienta: klawiatury, czytniki zbliżeniowe czy czytniki biometryczne.

Co najlepsze, panele MARINE można spersonalizować logo inwestycji lub numerami każdego lokalu, czy nawet nazwiskami lokatorów. Fermax wykorzystuje do tego laserowe grawerowanie. Jest to z pewnością dodatkowa wartość i wyjątkowość stosowana w najbardziej prestiżowych inwestycjach i dla najbardziej wymagających klientów.

Jeśli chodzi natomiast o proces montażu to instalacja paneli MARINE jest łatwa gdyż moduły w panelach są już wstępnie zaprogramowane co ułatwia pracę instalatorom i integratorom systemów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Fermax Polska

Firma powiązana:

Fermax Polska

Telefon 22 330 81 50, 618 112 303
www.fermax.pl
fermax@fermax.pl

Fermax Polska