Porady

Salher: Turystyka i woda. Jak połączyć zużycie, jakość i oszczędności?

20.10.2017

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, uznając ważną rolę zrównoważonej turystyki jako pozytywne narzędzie ochrony środowiska, poprawiające jakość życia i gospodarkę lokalną.

Turystyka w Hiszpanii pobiła w 2017 r. wszystkie rekordy

Hiszpania została wybrana jako najlepszy cel turystyczny na świecie według Światowego Forum Gospodarczego i ma zakończyć rok z historyczną liczbą gości, przekraczającą 80 milionów turystów, co daje pozycję w pierwszej trójce najczęściej odwiedzanych krajów na świecie.

Woda, a raczej zarządzanie ściekami jest jednym z tych zasobów, które powinny być przede wszystkim rozważane przez sektor turystycznyJeśli ludzie nie będą w sposób zrównoważony zarządzać środkami, które czynią tę przestrzeń godną pozazdroszczenia, dane te mogą stać się problemem w średnim i długim okresie dla okręgów kulturowych i gospodarczych, a także dla samego środowiska.

Woda, a raczej zarządzanie ściekami jest jednym z tych zasobów, które powinny być przede wszystkim rozważane przez sektor turystyczny. Skuteczne wykorzystanie zasobów wodnych jest coraz bardziej potrzebne.

Według hiszpańskiego National Statistics Institute (INE) standardowe zużycie wody domowej wynosi 132 l dziennie. Zużycie przez turystę może wynosić 800 l na dobę!

Zużycie to jest obliczane według usług hotelarskich i cateringowych, takich jak gotowanie, pranie, toalety, czyszczenie, systemy chłodzenia i usługi nawadniania, a także zajęcia rekreacyjne, takie jak golf, spa i baseny, parki tematyczne.... Przykładem może być pole golfowe potrzebujące od 200 000 do 300 000 m³ rocznie.

Wykorzystanie ścieków w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i obozach turystycznych

Oczyszczanie wody czarnej i szarej

Oczyszczanie ścieków z kompleksów hotelowych jest zawsze konieczne, gdy budynki znajdują się na obszarach z utrudnionym dostępem, z dala od publicznej sieci kanalizacyjnej lub w miejscach, w których lokalne przepisy są bardzo surowe.

Ścieki z branży turystycznej charakteryzują się:

  • Różnicami w przepływie w zależności od sezonu i dnia
  • Wysoką obecnością tłuszczów i olejów organicznych oraz detergentów
  • Wysokimi stężeniami zanieczyszczeń organicznych

W większości przypadków zainstalowany zostanie kompaktowy, energooszczędny, bezzapachowy i cichy system oczyszczania, posiadający prosty sposób konserwacji i bezpieczną kontrolę parametrów. Salher zaleca następujące technologie do oczyszczania wody szarej z hoteli i kurortów, schronisk, parków tematycznych itp.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Salher

Firma powiązana:

Salher

Telefon 22 737 24 95
www.salher.com
polska@salher.com

Salher