Porady

Lhoist: Wapno i minerały w codziennym życiu

18.10.2017

Pomyśl o tym, jak wygląda Twój typowy dzień. Gdy się budzisz, patrzysz przez okno, aby zobaczyć, jaka jest pogoda. Bierzesz prysznic i myjesz zęby. Jedząc ugotowane jajko na śniadanie i pijąc kawę z filiżanki, sprawdzasz najnowsze wiadomości w gazecie lub w Internecie za pomocą tabletu. Lubisz słodką kawę, więc wsypujesz cukier. Wkładasz buty, zakładasz płaszcz i jesteś gotowy do wyjścia do pracy. Przed wyjściem z domu przypominasz sobie, że musisz wyrzucić śmieci.

Wchodzisz do samochodu i zauważasz, że sąsiad pomalował drzwi do garażu na inny kolor, a na drodze położyli nowy asfalt.

Czy wiesz, że wapno, glinę lub produkty pochodzące z przeróbki tych minerałów spotykasz na każdym kroku, każdego dnia?

Wapno, dolomit palony i minerały wykorzystuje się do produkcji szyb, przez które patrzysz, do oczyszczania wody pitnej, do produkcji cukru oraz paszy dla kur znoszących jajka, które spożywasz. Wykorzystuje się je również do produkcji papierowych gazet, które czytasz, oczyszczania gazów spalinowych powstających podczas procesu oczyszczania odpadów, produkcji metalu, szkła i innych materiałów używanych w samochodach, produkcji asfaltu wykorzystywanego w budowie dróg, po których jeździsz, a nawet do produkcji skórzanych butów.

Nasze produkty mają wiele różnych zastosowań, które możemy zobaczyć, dotknąć, których możemy używać i na których możemy polegać.

Zobacz gdzie można znaleźć wapno lub inne minerały

źródło i zdjęcia: Lhoist Polska

Firma powiązana:

Lhoist Polska

Telefon 77 45 16 200, cok 77 45 16 368, 375, 376, 379
www.lhoist.pl
cok@lhoist.com

Lhoist Polska