Porady

System Zagospodarowania Wody Deszczowej

27.05.2014

Genialność projektu zawarta w jego niekwestionowanej prostocie łączy funkcjonalność, oszczędność oraz prawie nieograniczoną możliwość adaptacji.

Pozwala również przy wykorzystaniu specjalnego zaworu kulowego osobiście regulować przepływ wody. Nasza instalacja rozwiąże również problem nawadniania Państwa działki lub ogródka. System Zagospodarowania Wody Deszczowej pozwala Odzyskać do 80% wody deszczowej.

Oszczędzając, a tym samym odzyskując duże ilości wody ograniczamy wydatki związane z rachunkami za dostawę oraz odprowadzanie jej do kanalizacji. Nadmiar wody zostanie odprowadzony z Państwa posesji specjalną wkładką do kanalizacji deszczowej.

Z przyjemnością sięgniemy po parasol w deszczowy dzień wiedząc, że każdy z nich niesie za sobą rosnące oszczędności dla naszej rodziny. Estetyczne wykonanie oraz pełna integracja ze standardowym systemem rynnowym zapewni Państwu przekonanie o słuszności nowej ekologicznej instalacji. 

W schemacie nr 1 przedstawiono odzysk wody deszczowej do zbiornika naziemnego za pomocą rury 40 mm z zaworem kulowym umieszczonym na przewodzie doprowadzającym deszczówkę do zbiornika.

Zaletą tego systemu jest to, że w dowolnym momencie możemy odciąć dopływ wody deszczowej do zbiornika, kierując ją tym samym do kanalizacji deszczowej.

W schemacie nr 2 przedstawiono kompleksowy system do zagospodarowania wody deszczowej z zastosowanym zaworu pływakowego zamontowanego w zbiorniku gromadzącym wodę. Zasada działania: Podczas opadu deszczu woda przedostaje się do odpływu w zbieraczu wody 110 a następnie skierowana jest bezpośrednio do zbiornika wody.

Po napełnieniu zbiornika, tj uzyskaniu na zaworze pływakowym pozycji "stop" woda automatycznie zostaje skierowana do dalszej części rury spustowej (poniżej zbieracza wody) i odprowadzona do kanalizacji deszczowej.

Wodę za zbiornika można odbierać ręcznie poprzez zawór zamontowany w zbiorniku lub za pomocą pompy umiejscowionej w zbiorniku. W drugim przypadku możemy używać zgromadzonej wody za pomocą węża ogrodowego.

Źródło i zdjęcia: Lemar