Porady

BOSCH: Składany namiot dla dziecka - zrób to sam!

12.09.2017

Lato dobiega końca, ale mali odkrywcy nigdy nie ustają w swoich poszukiwaniach! Jeśli aura nie pozwala na wyjście na dwór, stwórz im miejsce do zabawy w przygodę w ich pokoju. Składany namiot w klimacie Safari zapewni schronienie w miejskiej dżungli. A gdy znów zaświeci słońce i będzie można wyjść na zewnątrz - w ciągu kilku sekund schowasz go w szafie.

Do stworzenia namiotu dla małych odkrywców potrzebujesz:

  •     4 listew z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  •     1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 110 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  •     1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 105 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
  •     1 pręt z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 2,2 cm
  •     kolorowej tkaniny w wybranym przez siebie wzorze (o wymiarze 250 cm x 120 cm)
  •     8 wkrętów do drewna (4 mm x 40 mm)
  •     zszywacza PTK 14 EDT

Do stworzenia namiotu dla małych odkrywców potrzebujesz

Krok 1

Kup w sklepie odpowiednio przycięte drewniane listwy i pręt. Listwy o długości 1,2 m zostaną wykorzystane do stworzenia boków namiotu, a dwie krótsze posłużą do wykonania podłogi. Wskazówka: Do stworzenia namiotu użyj gładkiego drewna, aby dzieci czy wykonawcy projektu nie musieli obawiać się drzazg.

Kup w sklepie odpowiednio przycięte drewniane listwy i pręt

Krok 2

Za pomocą wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, np. PSR 14.4 LI-2 marki Bosch i wiertła Forstner wywierć otwory o średnicy 2,2 cm we wszystkich czterech listwach bocznych na wysokości 1,1 m. Następnie ułóż jedną listwę na drugiej i złącz je drewnianym prętem. To samo zrób z dwiema pozostałymi listwami. Uwaga: Drewniany pręt musi być idealnie dopasowany do otworów, żeby konstrukcja się nie chwiała.

Przytnij wybrany materiał w taki sposób, aby był on o 10 cm dłuższy od ramy

Następnie połącz końce dwóch listew wewnętrznych z krótszą listwą podłogową (o długości 1,05 m). Do wykonania zewnętrznej strony użyj dłuższej, 1,1-metrowej  listwy podłogowej. Połącz ze sobą wszystkie listwy za pomocą wkrętów do drewna. Dzięki takiej konstrukcji namiot można w łatwy sposób złożyć.

Przytnij wybrany materiał w taki sposób, aby był on o 10 cm dłuższy od ramy. Pomoże ci w tym wkrętarka IXO z adapterem tnącym. Sugerujemy wybrać mocny, antypoślizgowy materiał.

Krok 3

Postaw namiot rozstawiając na odpowiednią szerokość listwy podłogowe. Jeśli zamierzasz bawić się w nim razem z dziećmi, wejście powinno być nieco szersze. Rozłóż przycięty materiał na drewnianej konstrukcji i go wygładź. Następnie owiń nim dolne końce listew podłogowych od zewnątrz do wewnątrz.

Postaw namiot rozstawiając na odpowiednią szerokość listwy podłogowe

Krok 4

Mocno przytwierdź materiał po wewnętrznej stronie listwy podłogowej za pomocą zszywacza, np. PTK 14 EDT marki Bosch. Aby mieć pewność, że tkanina jest solidnie zamocowana możesz ją również przymocować do listew bocznych.

Mocno przytwierdź materiał po wewnętrznej stronie listwy podłogowej za pomocą zszywacza

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.