Porady

Brama wjazdowa na miarę Twoich potrzeb

04.06.2012

Brama wjazdowa jest wizytówką naszej posesji. Jako pierwsza rzuca się w oczy naszym gościom i przechodniom, dlatego warto aby była elegancka oraz komponowała się z otoczeniem. Estetyka to jednak nie wszystko. Wybierając bramę powinniśmy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i wygodę obsługi.

Wygląd bramy wjazdowej jest niezwykle istotny. Jednak nawet najładniejsza brama może nie spełniać naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności. Doskonałym rozwiązaniem są  systemy automatyzacji – wygodne, komfortowe i bezpieczne. W zależności od potrzeb oraz posiadanych warunków możemy zamontować jeden z dwóch modeli bram wjazdowych:    skrzydłową bądź przesuwną. Następnie powinniśmy wybrać odpowiedni model siłownika, który pozwoli na komfortowe korzystanie z bramy, a także będzie idealnie dopasowany do jej wielkości oraz ciężaru, a także częstotliwości i sposobu jej eksploatacji.

Brama wjazdowa na miarę Twoich potrzeb. Dla bram skrzydłowych doskonałym rozwiązaniem będą siłowniki Nice Toona. Przeznaczone są one do skrzydeł o różnych wymiarach (do 3 m, do 5 m i do 7 m). Sprawdzą się doskonale nawet przy bardzo intensywnej pracy. Nice Toona są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wykonane zostały z ograniczonej liczby ruchomych części ze stali, lekkich stopów i technopolimerów, co zapewnia bezawaryjne działanie bramy przez długie lata. Opatentowane ułożenie wewnętrznych elementów gwarantuje niezawodną oraz cichą pracę.

Ewentualne usterki będą wykrywane i sygnalizowane przez mechanizm, dzięki funkcji autodiagnozy. Do bram o długości skrzydła do 2 m i wadze do 200 kg idealnym rozwiązaniem będą  siłowniki z ramieniem łamanym Nice Pop, które mogą być montowane nawet na bardzo szerokich słupkach oraz w odległości od zawiasu do krawędzi słupka do 25 cm. Montaż i mechanizm odblokowania są niezwykle proste. Obydwa modele silników posiadają funkcję zapamiętywania ustawień i wykrywania przeszkody, co zapewnia bezpieczeństwo.

Dodatkowo należy wyposażyć bramę w system fotokomórek, aby zwiększyć pewność, że mechanizm cofnie bramę w momencie, gdy na  jej drodze pojawi się osoba lub przedmiot. Ponadto siłowniki posiadają bardzo funkcjonalną opcję używania bramy jako furtki, dzięki czemu otworzy się ona na taką szerokość, aby zmieścił się w niej pieszy lub rowerzysta. Zapominalskich ucieszy z pewnością fakt, że brama zamknie się za pojazdem automatycznie.

Dla bram przesuwanych doskonałą propozycją będą nowoczesne siłowniki z serii Nice Robus. W ofercie znajdziemy silniki do bram o ciężarze do 350kg z regulowaną prędkością aż do 20m/min oraz do bram o masie do 600kg i 1000 kg, do pracy intensywnej. Ich zaletami jest łatwość programowania i instalacji. Zapewniają także wygodę użytkowania – posiadają funkcje zapamiętywania ustawień, automatycznego zamykania i częściowego otwarcia furtki . Bezpieczeństwo gwarantuje opcja wykrywania przeszkody oraz dodatkowo montowane fotokomórki.

Ponadto siłowniki Nice Robus wyposażone są w funkcję autodiagnozy urządzeń. Wygodę i funkcjonalność tych rozwiązań zapewniają piloty oraz systemy sterowania radiowego, dzięki którym możemy zdalnie kierować pracą bramy. Bezpieczeństwo posesji zwiększy zamontowanie na bramie zamka elektromagnetycznego. Opcjonalne jest także zainstalowanie oświetlenia podjazdu i lamp sygnalizacyjnych, które ułatwią m. in. powroty do domu po zmroku.

To, co niewątpliwie zwiększa atrakcyjność automatyzacji, to niski koszt eksploatacji. Systemy kompatybilne są z zestawem zasilania słonecznego Solemyo, składającego się z panelu fotoelektrycznego i akumulatorów, które w połączeniu z niewielkim zapotrzebowaniem urządzeń Nice na energię zapewniają bezproblemowe funkcjonowanie urządzenia także w czasie dłuższych przerw w zasilaniu.

Źródło: Nice

Więcej

Firma powiązana:

Nice Polska

Telefon 22 759 40 00
www.nice.pl
nice@nice.pl

Nice Polska