Porady

Stegu: W jaki sposób należy prawidłowo zaimpregnować płytki?

14.06.2017

Okładziny dekoracyjne firmy Stegu, produkowane z gipsu i betonu, ze względu na wysokie parametry techniczne są gwa­rancją jakości i trwałości, która będzie służyć przez lata. Mimo dużej odporności na warunki zewnętrzne, szczególnie w przy­padku płytek betonowych (wytrzymałe na mróz i wilgoć), nie­zbędna jest ich impregnacja płytek po ułożeniu.

Impregnację można wykonać na dwa sposoby:

  • Metodą natryskowa impregnuje się płytki o dużym współ­czynniku wchłaniania wilgoci t.j. płytki gipsowe, płytki cegło­podobne Rustik. Wtedy możemy dotrzeć równomiernie do każdej powierzchni płytki, ponieważ pędzel za szybko straci konserwant i nie pokryje równomiernie powierzchni. Wydaj­ność wtedy jest większa spryskiwaczem.
  • W przypadku płytek o niskim współczynniku wchłaniania wilgoci konserwację można wykonać pędzlem t.j płytki beto­nowe. Jeżeli są to powierzchnie porowate, to konserwację nale­ży wykonać dwukrotnie.

Można również w przypadku płytek betonowych zastosować obie metody na raz. Rozpylamy środek na niewielkiej po­wierzchni spryskiwaczem i rozprowadzamy pędzlem nadmiar aby nie powstawały zacieki.

Jacek Wróbel

Kierownik Biura Projektów Stegu

źródło i zdjęcia: Stegu