Porady

BOSCH: Zrób to sam - drewniane akcesoria kuchenne z wzorami

13.06.2017

Parapetówka u przyjaciół, urodziny miłośnika dobrej kuchni, imieniny mamy? Drewno jest materiałem, z którego przy odrobinie wyobraźni i z pomocą odpowiedniego sprzętu, mogą powstać prawdziwe cuda. Drewniane łyżki, po wypaleniu w nich różnych wzorów, mogą stać się ozdobą naszej kuchni lub być świetnym prezentem dla bliskiej nam osoby.

Co będzie potrzebne?

  • drewniane akcesoria kuchenne (łyżki, łopatki, widelce, wałek)
  • urządzenie Dremel Versatip 2000 z różnymi końcówkami
  • gaz płynny do zapalaczy gazowych
  • ołówek, jeśli przed wypaleniem chcesz zaplanować wzór

Uwaga: Zanim przystąpisz do pracy urządzeniem Dremel Versatip 2000 przeczytaj instrukcję użytkowania. Pamiętaj, aby miejsce, w którym pracujesz było wentylowane!

Na wybranych przez Ciebie drewnianych akcesoriach narysuj ołówkiem dowolne wzory bądź napisz hasłaKrok 1

Na wybranych przez Ciebie drewnianych akcesoriach narysuj ołówkiem dowolne wzory bądź napisz hasła. Ułatwi Ci to pracę z urządzeniem. Niektóre wzory nie wymagają planowania – wystarczy odpowiednia końcówka, aby powstał ciekawy deseń.

Krok 2

Drewno jest materiałem, z którego przy odrobinie wyobraźni i z pomocą odpowiedniego sprzętu, mogą powstać prawdziwe cudaDo zabawy w wymyślanie nowych wzorów możesz zaprosić dzieci. Narysowane przez nich ołówkiem rysunki wystarczy potem odwzorować urządzeniem Versatip. Pamiętaj, aby podczas pracy urządzenia, dzieci nie przebywały w tym samym pomieszczeniu.

Krok 3

Możesz przystąpić do wypalania. Urządzenie podczas pracy wydziela ciepło, zatem zachowaj wszelkie środki ostrożności – trzymaj urządzenie tak, aby nie dotykać palnika. Końcówki zmieniaj, gdy urządzenie ostygnie.

Krok 4

Na drewnianych akcesoriach możesz wypalić dosłownie każdy wzór. Dzięki końcówkom o różnych kształtach i rozmiarach zarówno precyzyjne litery, jak i cieniowane elementy nie stanowią problemu.

Twoje wyjątkowe akcesoria kuchenne są już gotowe! Możesz używać ich w swojej kuchni, albo zrobić komuś oryginalny prezent!

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.